Postet nga: liburn aliu

Dardan Sejdiu: Të publikohet kontrata me Bechtel- Enka për autostradën

Deputeti i Partisë Social demokrate, Dardan Sejdiu, i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që ta publikojë kontratën me kompaninë Bechtel-Enka për autostradën Prishtinë- ...

Liburn Aliu: 53 milionë janë dhënë në mënyrë të parregullt

Ka filluar interpelanca e Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, sipas kërkesës së GP-të Lëvizjes Vetëvendosje dhe GP të LDK-së, në lidhje me ...

VV kërkon interpelancë për 53 milionët e Qeverisë për 'Bechtel Enka'-n

Sot grupi parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka parashtruar kërkesën për interpelancë me kryeministrin Ramush Haradinaj lidhur me pagesën që Qeveria e Kosovës po ...

Liburn Aliu i drejtohet PSD: Hajde ta rrëzojmë Qeverinë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu i ka kërkuar publikisht kolegëve të PSD-së, që deri para një kohë i kishte edhe kolegë partie, që të bë...

Deputeti flet për zhytjen në Lepenc në kërkim të policëve

Deputeti i Vetëvendosjes Liburn Aliu tregoi se sot ishte pjesë e një grupi zhytësish që kërkuan dy policët nëpër Lepenc.

Liburn Aliu 'Konfiskon' Kartelat e Votimit të Deputetëve (VIDEO)

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ua ka konfiskuar kolegëve të tij deputetë të pozitës kartelat e tyre përmes së cilave ata votojnë në më...

Liburn Aliu: VV Duhet të Vendosë Nëse Bën Koalicion me Shpend Ahmetin në Prishtinë

Liburn Aliu, deputet i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, ka njoftuar se kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje e ka shqyrtuar dhe pranuar sot dorëheqjen ...

Deputetja: Do ta Vizitojmë Prekazin Për ta Parë Gjendjen e Kullës

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Besa Gaxherri, nënkryetare e Komisionit Parlamentar për Mjedis, tha sot se anëtarët e këtij Komisionit do ta vizitojnë Prekazin ...