Postet nga: liburn aliu

Matoshi: Kemi planifikuar 37 milionë për mbrojtjen e ambientit

Fatmir Matoshi ministër i Mjedisit, tha se për këto pak muaj janë duke u angazhuar fuqishëm me ‘Task forcën’ për pastrimin e Kosovës.

VV e PSD në polemika për Thaçin dhe paratë e buxhetit

Protesta e mbajtur javë më parë nga Lëvizja Vetëvendosje kundër presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, është bërë “mollë sherri” mes deputetëve të kë...

Deputeti i VV-së në Bujanoc, flet për idenë e korrigjimit të kufijve

Kryetari i Komunës së Bujanocit, Shaip Kamberi ka pritur sot në takim deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu.

Vetëvendosje i kërkon Thaçit të nënshkruaj marrëveshje me përfaqësuesit e Luginës

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu përmes një statusi në Facebook, i ka bërë thirrje presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi që të bëjë ...

Liburn Aliu: Lugina e Preshevës po zbrazet

Liburn Aliu, deputeti i LVV gjatë debatit për dialogun Kosovë-Serbi, foli për çështjen e të drejtave të shqiptarëve në Preshevë, Bujanovc dhe Medvegje.

Teksti i rezolutës së propozuar për 53 milionët shtesë të autostradës

Deputeti Liburn Aliu, ka lexuar pikat e rezolutës pas debatit disaorësh në interpelancën rreth 53 milionëve shtesë të paguara për kompaninë Bechtel- Enka për austostradë...

Zeka: LVV është dashtë të tërhiqet, pasi LDK ka ftuar interpelancë

Deputeti i Nisma-s  Milaim Zeka tha se e ka kontratën e cila është nënshkruar me Bechtel dhe Enka. Sipas tij Ramush Haradinaj nuk ka faj.

Dardan Sejdiu: Të publikohet kontrata me Bechtel- Enka për autostradën

Deputeti i Partisë Social demokrate, Dardan Sejdiu, i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës që ta publikojë kontratën me kompaninë Bechtel-Enka për autostradën Prishtinë- ...