Postet nga: liburn aliu

Vetëvendosje: Bordi i Telekomit deri të hënën të njoftojë se kontrata me Z-mobile nuk vazhdohet

Edhe katër ditë kanë mbetur nga kalimi i afatit për mosvazhdimin e kontratës mes Telekomit të Kosovës dhe Z-Mobile, pra 30 korrik 2019. Ende nuk ka asnjë vendim ...

‘Homazhe për lumin e vdekur’, kundërshtohet operimi pa leje i hidrocentraleve në Deçan

Me kurora në duar dhe pankarta që kundërshtonin operimin pa leje, të shtunën në mesditë është protestuar në grykën e maleve të Deçanit kundër hidrocentraleve ...

Paralajmërohet Komision Hetimor për hidrocentralet pa leje në Deçan

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherit anëtar i Komisionit Parlametar për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis e Planifikim Hapësinor, Liburn Aliu, ka paralajmëruar ...

VV akuzon Qeverinë për favorizim të kompanisë “Dukagjini”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu dhe anëtari i saj, Avni Zogiani, sot përmes një konference për media, kanë bërë të ditur se qeveria ...

Aliu: Mos t’i presim ndërkombëtarët por ta zbardhim vet masakrën e Dubravës

I mbijetuari tjetër i masakrës së Dubravës, deputeti i LV-së, Liburn Aliu, në seancën e 20-vjetorit të kësaj masakre, tha se kjo masakër është ...

Molliqaj ofron "fakte", që Konjufca ka punuar në ShIK

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj, në Kuvendin e Kosovës ka prezantuar disa të dhëna për ish-bashkëpartiakun e tij nga Vetëvendosja Glak Konjuca duke thënë ...

Liburn Aliu: Mashtrimi i Haradinajt me pagën më skandaloz se i Labit

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu ka komentuar deklaratën e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj se Projektligji për pagat në sektorin publik do ta ulte ...

Liburn Aliu ka një kërkesë për Ramush Haradinajn

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka kërkuar nga kryeministri i Kosovës të ulë pagat për kabinetin qeveritar, në të kundërtën ai duhet ...