Postet nga: libri

Rritje e madhe e shitjes së librave që Kurti i dhuroi Borellit e u refuzuan nga Vuçiq

Ndjeshëm, paparashikueshëm dhe si asnjëherë më parë, është rritur interesimi i qytetarëve për dy librat që kryeministri i Kosovës Albin Kurti, e bëri ...

Nesër hapet Panairi i Librit ‘Fushë-Kosova 2021’

Nesër (e premte, 23 korrik), duke filluar nga ora 10.00, në Fushë Kosovë hapet edicioni i parë i Panairit të Librit, “Fushë Kosova 2021”.

Botohet libri për fëmijë ‘Ngjyrat e natyrës me Utën dhe Miljanën’

Nën kujdesin e Fondacionit “Utalaya” dhe me mbështetje të UNMIK-ut është botuar libri për fëmijë në dy gjuhë “Ngjyrat e natyrës me Utën dhe ...

Shtyhet Panairi i Librit në Prishtinë  

Shoqata e Botuesve të Kosovës ka shtyrë për në vjeshtë mbajtjen e edicionit të 22-të të Panarit të Librit në Prishtinë. Shkak për shtyrjen e këtij ...

Premtohet themelimi i bibliotekës presidenciale, nis ‘Java e Bibliotekës në Kosovë’

Kosova do ta ketë Bibliotekën Presidenciale, "Dr. Ibrahim Rugova". Kështu ka bërë të ditur, presidentja e vendit Vjosa Osmani – Sadriu, në ditën e edicionit të 18-të ...

Botohet libri për Agim Ramadanin

Studiuesi Sinan Gashi ka botuar kohë më parë librin, “Trinia artistike e Agim Ramadanit”.

Sukseset e librit ‘Leadership’ të Burim Dërmakut 

I botuar pak kohë më parë libri, “Leadership” (Lidership) i Burim Dërmakut, po korr një sukses të jashtëzakonshëm. 

Përjetësimi artistik i Adem e Hamëz Jasharit

Unioni i Shkrimtarëve dhe Kritikëve Shqiptarë ka botuar librin “Adem e Hamëz Jashari”.