Postet nga: Liberalizmi i vizave

Metsola pas liberalizimit të vizave: Moment krenarie për Parlamentin Evropian

Presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola e ka quajtur moment krenarie nënshkrimin e vendimit për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Nënshkruhet vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën

Vendimi për liberalizmin e vizave për Kosovën është nënshkruar sot nga presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola dhe nga ministrja e Suedisë, Jessika Roswall, e cila ...

Procesi i Liberalizmit të vizave për Kosovën pritet të përmbyllet gjatë prillit në Parlament Evropian

Pas më shumë se 10 viteve prej kur ka filluar dialogu për liberalizimin e vizave për Kosovën, vendimi në seancën e Parlamentit Evropian pritet të merret gjatë ...

Cilët janë hapat e mbetur deri në liberalizimin e vizave për Kosovën?

Marrëveshja për liberalizimin e vizave për Kosovën e miratuar dje në Komisionin përkatës të Parlamentit Evropian, shënon një hap drejt heqjes së vizave ...

Ambasadorët e BE-së miratojnë liberalizimin e vizave për Kosovën

Ambasadorët e Bashkimit Evropian kanë miratuar tekstin e kompromisit për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Komisioni Europian - Bruksel

BE do të kthejë në agjendë propozimin për liberalizmin e vizave për Kosovën

Presidenca çeke e Bashkimit Evropian ka konfirmuar se do të kthejë në agjendë propozimin për liberalizimin e vizave për Kosovën, pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovë...

Viola von Cramon: Largimi i liberalizmit të vizave nga agjenda - absolutisht i papranueshëm

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, e ka quajtur të papranueshëm largimin e liberalizimit të vizave për Kosovën nga agjenda e Kë...

Vizat dhe kriza energjetike, temë në takimin e Kurtit me presidenten e KE, Von der Leyen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur në takim Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen më të cilen ka diskutuar për liberalizmin e vizave, rrugën ...