Postet nga: Liberalizimi i i vizave

Më 26 dhe 27 nëntor mbahen takimet për liberalizimin e vizave

Qeveria e Kosovës njofton se më 26 dhe 27 nëntor 2020 do të mbahet takimi virtual i delegacioneve teknike nga Ministria e Punëve të Brendshme e Republikës së Kosovë...

Ministrja Haradinaj viziton Holandën, shtetin skeptik për liberalizim të vizave

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla ka bërë të ditur se do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Holandë, shtet ky i cili ka ...

Lajçak thotë se vizat për Kosovën duhet të hiqen

Emisari i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë se duhet të bëhet liberalizimi i vizave për Kosovën.

BSPK shpreson që vitin e ardhëm BE të heq vizat për Kosovën

Kryetari i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës, Avni Ajdini u ka uruar punëtorëve kosovar Ditën e Europës.

Haradinaj takon ambasadorin francez, diskutojnë për liberalizimin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj gjatë ditës së sotme ka takuar Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert më të cilin kanë biseduar për procesin e ...

Haradinaj: Nuk ka vendim negativ për vizat

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot pas mbledhjes së Qeverisë, ka thënë se konkluzionet e Këshillit të Ministrave të BE-së, nuk kanë të bëjnë me ndonjë ...

'Urime liberalizimi i vizave...'

Jo rrallë herë, qytetarët e Kosovës kanë marrë premtime e urime për liberalizim të vizave. Madje, zyrtarë të lartë shtetërorë edhe festuan për lëvizje ...

Haradinaj i cilëson të pasakta raportimet e mediave për migrimin e popullsisë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj i ka konsideruar si të pavërteta raportimet e disa mediave kosovare për migrimin e popullsisë së Kosovës, kryesisht të rinjve.