Postet nga: libani

Ushtria izraelite thotë se ka vrarë sulmues të infiltruar nga Libani

Ushtarët izraelitë, të mbështetur me helikopterë, kanë vrarë të paktën dy persona të armatosur që kaluan kufirin nga Libani të hënën, tha ushtria. Ky është ...

Zona kohore e Libanit: Ndërrimi i pjesshëm i orës shkakton konfuzion

Njerëzit në Liban janë zgjuar në dy zona rivale kohore, mes një mosmarrëveshjeje midis autoriteteve politike dhe fetare se kur duhet ndërrojnë orën, raporton BBC.

Dërgesa e parë e grurit të Ukrainës do të dërgohet në Liban

Ngarkesa e parë e grurit të eksportuar nga Ukraina u inspektua nga zyrtarët rusë dhe ukrainas në Turqi të mërkurën, si pjesë e një marrëveshjeje midis ...

Me çfarë mungesash po përballet bota?

Në gjithë botën, njerëzit dhe bizneset janë duke u përballur me mungesa të shumë produkteve, duke nisur nga kafeja e deri te thëngjilli.

BE-ja kërcënon me sanksione liderët e Libanit

Shefi për Politikë të Jashtme i Bashkimit Evropian, Josep Borrell u ka thënë liderëve të Libanit se ata janë fajtorë për krizën politike dhe ekonomike ...

Libani në zi pas shpërthimit masiv që la mbi 100 të vrarë

Së paku 100 të vrarë dhe më shumë se 4.000 të plagosur është bilanci i shpërthimit që ndodhi në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, më 4 gusht.

Franca i Ofron Vizitë Kryeministrit të Libanit

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka ftuar në Francë Kryeministrin e Libanit Saad Hariri dhe familjen e tij, por ka thënë se nuk u ka ofruar mërgim ...