Postet nga: levizja

Dërgohet në QKUK një i mitur, tentoi ta ndalonte veturën në lëvizje të babait

Një djalë i mitur nga Skenderaj është dërguar dje në QKUK për trajtim mjekësor, pasi dyshohet se sa ishte duke luajtur me fëmijë të tjerë, e ...

Omicron tërbohet, nxit masa të reja kufizuese

Eksperti kryesor i sëmundjeve infektive në Shtetet e Bashkuara, Anthony Fauci, paralajmëroi një dimër të vështirë përpara, si pasojë e përhapjes së variantit Omicron ...

Këto janë masat e reja anti-COVID-19, rregullat dhe orari i qarkullimit

Qeveria e Kosovës sot ka marr vendim për masat e reja për kontrollimin, parandalimin dhe luftimin e pandemisë COVID-19.

Qeveria heq kufizimin e lëvizjes për personat e angazhuar në zgjedhje

Qeveria e Kosovës ka bërë të ditur se ka hequr kufizimin e lëvizjes për personat që janë të angazhuar për zgjedhjet e së dielës.

MPB-ja tregon mënyrën e pajisjes së qytetarëve me leje të përkohshme për targat

Ministria e Punëve të Brendshme ka njoftuar se nga nesër qytetarët mund të pajisen me leje të përkohshme për targa në të gjitha Qendrat e ...

Murati: Vështirë se do të ketë marrëveshje me Serbinë pa konsensus (VIDEO)

Lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti fituesi i zgjedhjeve të 14 shkurtit i cili do të krijoj qeverinë e ardhshme, ka thënë se nuk e ka prioritet dialogun me Serbinë.

Nga sot orari i ri i lëvizjes

Nga dita e sotme, qytetarët e Kosovës do të kenë orar të ri të qarkullimit si pjesë e masave më të reja lehtësuese.