Postet nga: Levizja Vetvendosje

Zyba reagon pas deklaratave të Haradinajt, i quan të pavërteta dhe tendencioze

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Salih Zyba i ka quajtur të pavërteta deklarimet e kryetarit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), i ...

Haradinaj: Sali Zyba është sekser klasik, ka trafikuar votat për presidenten

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) Ramush Haradinaj, ka akuzuar deputetin e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV) Salih Zyba se ka bërë trafikimin ...

Pesë kandidatët më të votuar të Lëvizjes Vetëvendosje në zgjedhjet e 14 shkurtit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë sot certifikimin e rezultateve përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme të mbajtura me 14 shkurt.

Kurti: Nuk kemi nevojë për kompromise, do t`i kemi 61 vota

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Albin Kurti tha se partia e tij i ka votat për të formuar qeverinë e re pas zgjedhjeve të 14 shkurtit.

‘Përbirja’ e bastioneve të LDK-së nga Lëvizja Vetëvendosje

Në zgjedhjet parlamentare të së dielës, Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka dalë fituese, e madje duke e përmbysur rezultatin në shumicën e komunave të Kosovës.

Tubimi në shkollë përplas DKA-në dhe Lëvizjen Vetëvendosje në Viti

Lëvizja Vetëvendosje  në Viti po pretendon se qeverisja e Sokol Halitit të Lidhjes Demokratike të Kosovës , ia ka pamundësuar që të mbajë tubimin e mbrëmshë...

Vetëvendosje kërkon para nga qytetarët për fushatë

Lëvizja Vetëvendosje po kërkon ndihmë financiare nga qytetarët për fushatën zgjedhore. Siç informoi VV, iu duhet ndihma financiare për të arritur një fushatë ...

Zotimi i Vjosa Osmanit: Në listën zgjedhore nuk do të ketë njerëz me precedent penal

Ushtruesja e detyrës së presidentes, Vjosa Osmani në debatin “KALLXO Pernime” ka folur për iniciativën e saj ‘Guxo’ si dhe mundësinë e një liste të pë...