Postet nga: levizja vetevensodje

Edhe Vetëvendosje ankohet në Supreme për mos numërimin e 1806 votave të Diasporës

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se ka dorëzuar ankesë për 1806 votat e ardhura nga Diaspora.

VV akuzon Sekretariatin e KQZ-së për moszbatim të vendimit të Supremes

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se vendimi i Gjykatës Supreme për numërimin e rreth 5 mijë votave të ardhura nga Diaspora, nuk po zbatohet nga Sekretariati ...

Bislimi: Shpresoj të mos jem pjesë e Qeverisë së re - VIDEO

Nënkryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Besnik Bislimi në një intervistë për KALLXO.com ka folur rreth mundësisë së përfshirjes së tij në Qeverinë Kurti.

Albin Kurti në Londër, takime me zyrtarë në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje dhe kandidati për kryeministër nga kjo parti, Albin Kurti, është duke qëndruar në kryeqytetin e Mbretërisë së Bashkuar ku po ...

VV kërkon kthimin e procesit për noterët e rinj në pikën 'zero'

Ish- kryesuesja e Komisionit për Legjislacion në legjislaturën e gjatë të Kuvendit të Kosovës, Albulena Haxhiu, ka thënë se procesi i noterëve të rinj duhet ...

Në tubimin e VV-së në Gjilan shihen edhe flamujt e Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje po mban tubimin e radhës elektoral në komunën e Gjilanit.

Haxhiu për koalicionin AAK ‘dhe këtyre të Shpendit’: Më në fund i zhveshi komplet

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka komentuar koalicionin ndërmjet Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partisë Socialdemokrate.

Vetëvendosje thotë se numrat janë të VALA-s, jo të Z- Mobile

Të gjithë numrat që janë në pronësi të “Z- mobile”, sipas Lëvizjes Vetëvendosje, duhet t’i kthehen VALA-s.