Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

LVV pas fitores së Bidenit: Qeveria Hoti u ndërtua për servilizmin ndaj emisarit Grenell

Lëvizja Vetëvendosje ka uruar popullin amerikan me rastin e zgjedhjes së presidentit të ri, Joe Biden, duke shtuar se ardhja e tij në detyrë është shpresë për ...

VV beson në pafajësi të drejtuesve të UÇK-së, shprehet kundër "pazareve" për Presidentin e ri

Lëvizja Vetëvendosje është deklaruar pas aktakuzave të konfirmuar ndaj ish-presidentit Hashim Thaçi dhe ish-kryetarit të PDK-së, Kadri Veseli nga ana e Dhomave të Specializuara në Hagë.

Asamblisti i LVV-së pyet Bekim Jasharin: Sa baballarë i ka haraçi në Skenderaj?

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Skenderajt, Hysni Mehani, në debatin “Jeta në Komunë” e ka pyetur kryetarin Bekim Jashari se “sa baballarë i ka haraçi ...

Vetëvendosje e quan të kundërligjshëm procesin e përzgjedhjes së Kryeshefit të KQZ-së

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se përzgjedhja e Kryeshefit Ekzekutiv të Sekretariatit të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është bërë në mënyrë të kundërligjshme.

Lëvizja Vetëvendosje shpall zgjedhjet e brendshme

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur zgjedhjet e brendshme të përgjithshme. Nga 20 shtatori, secili anëtar i Lëvizjes, dhe kurdo që është anëtarësuar, do të ketë ...

VV propozon rezolutë për dialogun Kosovë-Serbi, kundërshton Asociacionin dhe Mini-Shëngenin

Në seancën e parë plenare të Kuvendit të sesionit vjeshtor, kryeministri Avdullah Hoti raportoi para deputetëve lidhur me dialogun Kosovë-Serbi .

Vetëvendosje thërret në interpelancë Ministrin e Arsimit në lidhje me fillimin e vitit shkollor

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar qeverinë për siç kanë thënë  dështimin për organizimin e viti të ri shkollor.

VV reagon lidhur me raportin e DASH-it, qeveria Kurti ka guxim të merret me luftim të krimit dhe korrupsionit

Lëvizja Vetëvendosje ka reagur lidhur me raportin e Departamentit Amerikan të Shtetit ku thuhej se Qeveria Kurti kishte marr hapa në luftim të Krimit dhe korrupsionit.