Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

Konjufca: Të shpallet gjendje emergjente në Telekom

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar që sa më shpejtë të shpallet gjendje emergjente në Telekomin e Kosovës.

Pasuria e asambleistiti të VV-së në Pejë

Bashkim Lajçi është asamblist i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin Komunal në Pejë.

Selimi: Thaçi dhe Haradinaj po e bllokojnë funksionalizimin e ushtrisë

Lëvizja Vetëvendosje ka kritikuar Presidentin Hashim Thaçi dhe Kryeministrin Ramush Haradinaj nën pretendimin se po e bllokojnë funksionalizimin e Ushtrisë së Kosovës.

Vetëvendosje: Telekomi ta bëjë publike vendimin për mosvazhdimin e kontratës me Z-Mobile

Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar nga Telekomi i Kosovës që ta bëjë publike vendimin për mosvazhdimin e kontratës me Z-Mobile.

Lëvizja Vetëvendosje mbështet hulumtimin e BIRN-it për mbylljen e bibliotekave

Lëvizja Vetëvendosje ka përkrahur hulumtimin e BIRN-it i cili ka treguar gjendjen e mjerueshme dhe investimin e vogël të shtetit për hapësirat e leximit.

Kurti: Që dy muaj dërguam kallëzim penal për Thaçin e Veselin, ende s’kemi marrë asnjë thirrje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka publikuar një status të cilin e ka titulluar “prokurorë me flladitëse”.

Vetëvendosje kërkon seancë të jashtëzakonshme për gjendjen në arsim

Lëvizja Vetëvendosje sot ka dorëzuar kërkesën për seancë të jashtëzakonshme lidhur me gjendjen në sistemin arsimor të Kosovës.

VV pajtohet me shoqërinë civile: Ligji për financimin e subjekteve politike nuk kalon

Lëvizja Vetëvendosje është pajtuar me shoqërinë civile, të cilët marshuan sot në kundërshtim projektligjit për financimin e subjekteve politike.