Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

Selimi Rrëfen Pse Nuk iu Vunë Prangat

Një prej procedurave të zakonshme që aplikohet ndaj të ndaluarve në Polici është edhe heqja e lidhëseve të këpucëve. Kjo masë nuk është zbatuar edhe ndaj deputetit ...

Arrestohet Dardan Molliqaj

Këtë e konfirmon për KALLXO.com zëdhënësi i Policisë së Kosovës Daut Hoxha.

Arrestohet Frashër Krasniqi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar sonte se policë civilë e kanë arrestuar zëdhënësin e saj, Frashër Krasniqi.

Ymeri: Kosova me Plan të Ahtisarit e Pa Sovranitet

Ymeri: Kosova me Plan të Ahtisarit e Pa Sovranitet

Homazhet u bënë te pllaka përkujtimore për Mon Balajn dhe Arben Xheladinin dy të vrarët e protestës së 10 shkurtit të para nëntë vjetëve ...

Thëngjill i VV-së Para Ministrisë

Frashër Krasniqi, zëdhënës i këtij subjekti politik tha se kjo po bëhet kundër privatizimit të distribucionit të KEK-ut , marrëveshjes me Serbinë pë...

Kurteshi: Gjykata i Hap Dyert Kriminalizimit të Gjyqësorit

Zyrtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, tha sot se me ndërprerjen e të gjitha veprimeve ligjore kundër ish-kryetarit të Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani, dhe kryetares ...

Konjufca: Thaçi, Figurë Përçarëse

 

Aktivisti i “Vetëvendosjes” Mbrohet në Heshtje

Nushi nga Prokuroria Themelore në Prishtinë po akuzohet për pjesëmarrje në turmë që kryen huliganizëm dhe për sulm ndaj personit zyrtar.