Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

Kurti: Shoqëria jonë duhet t’i thotë vendosmërisht jo dhunës ndaj grave

Pas vrasjes së një gruaje nga bashkëshorti i saj mbrëmë në Prizren, ka reaguar edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Ministria e Bujqësisë: Vetëvendosje ushtroi kallëzim penal për poena politike

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka reaguar pas kallëzimit penal të Lëvizjes Vetëvendosje për keqpërdorimet me subvencione bujqësore në këtë ...

Kurti në Tel Aviv kërkon njohjen e pavarësisë së Kosovës

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti është duke qëndruar në Tel Aviv, kryeqytetin e Izraelit, ku është duke u mbajtur takimi i Internacionales Socialiste.

Vetëvendosje: Bordi i Telekomit deri të hënën të njoftojë se kontrata me Z-mobile nuk vazhdohet

Edhe katër ditë kanë mbetur nga kalimi i afatit për mosvazhdimin e kontratës mes Telekomit të Kosovës dhe Z-Mobile, pra 30 korrik 2019. Ende nuk ka asnjë vendim ...

VV: Në Prizren, Prokuroria u vu në mbrojtje të ndërtimeve të paligjshme

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar në lidhje me zhvillimet në Prizren, ku Inspektorati komunal nuk po lejohet të rrënojë një pjesë të kompleksit “Abi Çarshia”, për të ...

LVV flet për mosnjohjen e diplomave në kolegje për shkak të librave amëz

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, njëherësh edhe kryetari i Komisionit për Arsim në Kuvendin e Kosovës, ka kritikuar neglizhencën e Ministrisë së Arsimit pë...

Kurti: Tri arsye pse duhet shkuar menjëherë në zgjedhje

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka renditur tri arsyet se pse sipas tij vendi duhet të shkojë menjëherë në zgjedhje të parakohshme parlamentare.

Gjykata i jep të drejtë aktivistit të deportuar të Vetëvendosjes

Aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje nga Shqipëria, Arbër Zaimi ka njoftuar përmes një postimi në Facebook se Gjykata ka vendosur se deportimi i tij nga Kosova ...