Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

Hekuran Murati: Autostrada e Dukagjinit të ndërtohet pa shpronësime

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Hekuran Murati në një intervistë për KALLXO.com ka folur për idenë e ndërtimit të autostradës së ...

78 vjeçari anëtarësohet në Vetëvendosje

Shkrimtari dhe gazetari 78 vjeçar, Bajram Sefaj, është anëtarësuar në Lëvizjen Vetëvendosje.

Hapen dyert, Albin Kurti takohet me senatorët amerikanë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka marrë pjesë në takimin e zhvilluar mes përfaqësuesve të partive politike të Kosovës dhe senatorëve amerikanë, të ...

LVV me zgjedhje të brendshme për listën e deputetëve për zgjedhjet e 6 tetorit

Lëvizja Vetëvendosje ka shpallur zgjedhjet e brendshme për kandidatët për deputetë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit.

Eksperti i integrimeve evropiane aderon në VV

Në vazhdën e aderimeve në prag të zgjedhjeve të jashtëzakonshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje është bërë edhe më një anëtar të ri.

VV: Në Shtërpcë e Viti lumenjtë po futen në gypa

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu në një konferencë për media, ka folur për shkeljet ligjore dhe dëmet në lumenj e mjedis, që sipas tyre ...

Kurti: Shoqëria jonë duhet t’i thotë vendosmërisht jo dhunës ndaj grave

Pas vrasjes së një gruaje nga bashkëshorti i saj mbrëmë në Prizren, ka reaguar edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti.

Ministria e Bujqësisë: Vetëvendosje ushtroi kallëzim penal për poena politike

Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, ka reaguar pas kallëzimit penal të Lëvizjes Vetëvendosje për keqpërdorimet me subvencione bujqësore në këtë ...