Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

Ismaili për kërkesën e LVV-së: Çka ndodhi që i hoqët vijat e kuqe?

Sekretari i Përgjithshëm dhe Deputeti i PDK-së, Uran Ismaili, i është përgjigjur kërkesës së LVV-së për bashkëpunim rreth mocionit të mosbesimit të Qeverisë.

Rrahjet mes deputetëve ndër vite në Kuvendin e Kosovës

Gjatë ditës së sotme në Kuvendin e Kosovës, pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, pati një incident në mes të deputetëve të ...

Deputeti i VV-së rezulton pozitiv me COVID-19

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitim Uka, ka njoftuar se pas testimit ka rezultuar pozitiv më virusin COVID-19.

Kurti lavdëron qeverisjen e vet, kritikon atë të Hotit dhe Presidentin Thaçi

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur mbledhjen e 40-të Këshillit të Përgjithshëm.

Vetëvendosje vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për peticionin ‘Duam zgjedhje’

Lëvizja Vetëvendosje është duke vazhduar mbledhjen e nënshkrimeve të qytetarëve për peticionin “Duam zgjedhje”, për ta proceduar më pas në Kuvendin e Kosovës.

LVV pas aktakuzës ndaj Thaçit e Veselit: Politikanë të tillë nuk munden më ta përfaqësojnë Kosovën

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se lufta e UÇK-së ka qenë e drejtë dhe e pastër, kurse, krijimi i Gjykatës Speciale ka qenë faj i madh ...

Pezullohet vendimi i ZRrE-së prej të cilit përfitonin katër biznese të Blerim Devollit

Gjykata e Apelit ka vërtetuar vendimin e Gjykatës së Prishtinës për pezullim e vendimit të bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë për rritjen ...

LVV për ftesën e Avdullah Hotit: As mos e nis!

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka pranuar ende ndonjë ftesë për takimin e thirrur nga kryeministri i vendit Avdullah Hoti për bashkërendim të qëndrimeve sa i ...