Postet nga: Lëvizja "Vetëvendosje"

LVV: Në vjeshtë ndryshimit do t’i bashkërendohen edhe fitoret e komunave të Kosovës

Lëvizja Vetëvendosje është e bindur se në zgjedhjet të cilat priten të mbahen në vjeshtën e këtij viti do të ketë ndryshim edhe në komuna.

Vetëvendosje bën shefe të grupit parlamentar deputeten me aktakuzë

Lëvizja Vetëvendosje ka vendosur ta bëjë ushtruese të detyrës së kryetares së grupit parlamentar Mimoza Kusari-Lilën, ndonëse zyrtarisht ajo nuk është pjesë e LVV-së.

Mimoza Kusari-Lila zgjidhet u.d. e kryesuesit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Mimoza Kusari-Lila, është zgjedhur ushtruese e detyrës së kryesuesit të grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje.

Vetëvendosje në Pejë kundërshton shndërrimin e objekteve komunale në hotele

Lëvizja Vetëvendosje në Pejë po kundërshton atë që ajo po e cilëson shndërrimin e dy objekteve komunale në hotele.

Jetëgjatësia e institucioneve e varur nga (mos)zgjedhja e presidentit

Lëvizja Vetëvendosje (LVV) synon që javën tjetër, menjëherë pas konstituimit të kuvendit, të zgjedhë qeverinë e re të vendit.

Nisma Socialdemokrate akuzon Vetëvendosjen për 'pazare' me Nenad Rashiq

Nisma Socialdemokrate ka akuzuar Lëvizjen Vetëvendosje për 'pazarllëqe' me kandidatin për kryeministër nga koalicioni "Slloboda", pas ankesës së këtyre të fundit në ...

VV i drejtohet sërish Supremes për votat e Diasporës

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar pas vendimit të sotëm të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP), i cili refuzoi ankesën e Lëvizjes Vetëvendosje ...

Vetëvendosje komenton vendimin e ri të PZAP-së

Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se janë duke e diskutuar vendimin e sotëm të Panelit Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa (PZAP) dhe së shpejti do të ...