Postet nga: Lëvizja Vetëvendosja

Kryeministri, pika çarëse VV - LDK

Qëkur u caktua data për shpërndarjen e Kuvendit, 22 gushti, zgjedhjet kanë mbetur si të pashmangshme.

Vetëvendosje ushtroi kallëzim penal ndaj tre ish-ministrave të Bujqësisë

Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar në Prokurorin Speciale një kallëzim penal ndaj tre ish-ministrave të Bujqësisë, Nenad Rikallo, Memli Krasniqi dhe Blerand Stavileci, ndaj sekretarit të ...

Vetëvendosje: Do të mblidhemi në Kuvend për tu vetëshpërbërë

Shefi i grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca përmes një konferencë për media ka bërë të ditur se nëse Presidenti vonohet me caktimin e datë...

Kurti: Duhet të merremi vesh për datën e zgjedhjeve të reja

I pari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se tani duhet të merret vendimi për një datë për zgjedhjet e reja si dhe të zgjedhet ...

Vetëvendosje fajëson hajninë e PDK-së, AAK-së dhe Nismës Socialdemokrate për varfërinë

Lëvizja Vetëvendosje është duke vazhduar me tubime me qytetarë nëpër shumë vende të Kosovës, kundër koalicionit qeverisës të PAN-it.

VV: Kushtetuta është shkelur nga udhëheqësit e shtetit

Në 11-vjetorin e Kushtetutës së Kosovës, Lëvizja Vetëvendosje thotë se ajo është privatizuar nga udhëheqësit shtetërorë.

Lëvizja Vetëvendosje me anëtare të re nga Shkupi

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se i është bashkuar një anëtare nga Shkupi.

Kurti: Në Telekom janë bërë krime por jo hetime

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, tha se gjendja e Telekomit të Kosovës është si pasojë e krimit që është bërë në të.