Postet nga: Lëvizja Vetëvendosja

Lista e deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje

Lëvizja Vetëvendosje së bashku me listën e Vjosa Osmanit është subjekti më i votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Haradinaj e quan veprim të parakohshëm pjesëmarrjen e LVV-së në zgjedhjet në Shqipëri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës(AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se duhet sa më parë të formohen institucionet e reja nga fituesi i ...

Kurti: Arben Xheladini dhe Mon Balaj janë dëshmorë të vullnetit të popullit për liri

Në 14 vjetorin e vdekjes së aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje (LV), Mon Balaj dhe Arben Xheladini, kryetari i kësaj partie, Albin Kurti ka vendosur lule në pllakë...

VV pretendon se vetura të MPB-së po keqpërdoren për procesin e zgjedhjeve në Podujevë

Lëvizja Vetëvendosje, dega në Podujevë pretendon se vetura të Ministrisë së Punëve të Brendshme (MPB), që udhëhiqet nga Agim Veliu, ish kryetar i Podujevës, po ...

Albin Kurti i gatshëm të bashkëpunojë me PDK-në për ta rrëzuar Qeverinë Hoti

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se është i gatshëm që të bashkëpunojë me Partinë Demokratike të Kosovës (PDK) për të rrëzuar ...

Dyshohet për përleshje ndërmjet deputetëve të VV-së dhe LDK-së në Kuvend

Pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme dhe Diasporë, ku raportoi ministrja Meliza Haradinaj - Stublla, KALLXO.com merr vesh se ka pasur përleshje ndërmjet deputetë...

Para zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, Zijadin Sela takohet me Albin Kurtin

Njëri nga udhëheqësit të koalicionit të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës, Zijadin Sela, gjatë ditës së sotme është takuar me kryetarin e ...

Tubimi publik i Vetëvendosjes, policia thotë se do ta mbajë rendin

Policia e Kosovës përmes një komunikate ka njoftuar se tubimi publik i Lëvizjes Vetëvendosje i paralajmëruar për ditën e nesërme në ora 17:00, ë...