Postet nga: Lëvizja Vetëvendoje

Gjykata Kushtetuese publikoi vendimin rreth dekretit të presidentit Thaçi për Avdullah Hotin

Gjykata Kushtetuese e ka shpallur aktgjykimin rreth dekretit të presidentit të vendit Hashim Thaçi, përmes së cilit ky i fundit mandatoi për kryeministër Avdullah Hotin nga ...

Vetëvendosje deklarohet për tubimin e djeshëm në sheshin e Prishtinës

Lëvizja Vetëvendosje ka deklaruar se nuk qëndron mprapa “provave” për protestë që u mbajtën një ditë më parë në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, ku ...

Kurti mbledh kryesinë e partisë, flasin për të riun e vdekur në konvikt dhe pezullimin e dekretit të Thaçit

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, sot ka mbledhur kryesin e partisë.

Kushtetuesja pezullon dekretin e Thaçit për Avdullah Hotin

Gjykata Kushtetuese e ka aprovuar kërkesën e Lëvizjes Vetëvendosje për masë të përkohshme lidhur me dekretin e presidentit Hashim Thaçi që mandatoi Avdullah ...

Albin Kurti: Deputetit nga grupi ynë parlamentar i kanë ofruar një ministri për një votë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se një deputeti nga Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje i kanë ofruar për një votë një ministri, ...

'Rezistenca’ e Vetëvendosjes për ta lëshuar qeverinë

Pas vendimit të Presidentit Hashim Thaçi për t’i dhënë mandatin për formimin e qeverisë, partisë së dytë të dalë nga zgjedhjet e fundit, Lidhjes Demokratike ...

Nagavci: LDK i rri gati Thaçit sa herë të ketë nevojë

Arbërie Nagavci nga Lëvizja Vetëvendosje (LVV) ka deklaruar se partitë politikë u bënë bashkë për të zhbërë vullnetin e qytetarëve për ndryshime.

Hoxhaj tregon nëse ka pasur interesim nga LVV për koalicion me PDK-në

Anëtari i Kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, i pyetur se nëse ka pasur interesim nga Lëvizja Vetëvendosje të ketë koalicion me PDK-në, ka thënë se ...