Postet nga: lendimet

Aksident trafiku në Novobërdë, lëndohen 14 persona

14 persona ka mbetur të lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku që ka ndodhur në Prekoc të Novobërdës, më 02.04.2024.

Pesë të lënduar në një aksident në rrugën Prishtinë - Pejë

Një aksident trafiku ka ndodhur sonte në Mleqan të Malishevës, në rruga Prishtinë - Pejë.

Përleshje fizike në Shtime, arrestohen dy të dyshuar

Polica e Kosovës ka bërë të ditur se ka arrestuar dy të dyshuar, pasi të njëjtit ishin përleshur fizikisht me një person duke i shkaktuar lë...

Nga pakujdesia godet makinën e policisë, lëndohen vozitësi dhe dy policë në Gjilan - VIDEO

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një ngasësi i një veture nga pakujdesia ka goditur makinën e policisë në Gjilan.

Dy persona arrestohen për dhunë në familje

Tri raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës në 24 orët e fundit, ndërsa janë arrestuar dy persona.

I mituri godet me makinë një vajzë 4 vjeçare

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në Lubovec të Skenderajt.

Lëndimet që ia ndërprenë ëndrrën gjimnastes 

Karrierra e shkurtër e gjimnastes 17-vjeçare, Berta Gashi, është shoqëruar me shumë ulje-ngritje. Çdo herë që ajo besonte se ishte rikthyer për të triumfuar në gjimnastikë, ...

Katër të lënduar në aksidentin te rrethrrotullimi

Katër persona janë lënduar në aksidentin që ka ndodhur sonte rreth orës 22:00, në rrethrrotullimin në dalje të Prishtinës.