Postet nga: lendim ne vendin e punes

Vdes një punëtor i cili u lëndua në vendin e punës, policia jep detaje

Një person ka vdekur si pasojë e lëndimeve që ka marrë në vendin e tij të punës gjatë ditës së djeshme në Prizren.

Vdes punëtori që ishte lënduar para disa ditëve në Pejë

Më 19 qershor, në rrugën Zahir Pajaziti në Pejë, një burrë gjersa ishte duke punuar në vendin e tij të punës ishte lënduar.

Arrestohet një inspektor i punës, punëtorin që u aksidentua në punë dyshohet se e raportoi se u rrëzua në shtëpi

Policia e Kosovës ka arrestuar një inspektor të punës nën dyshimin se ka kryer veprën penale “Keqpërdorim i pozitës apo autoritetit zyrtar”.

Lëndohet në vendin e punës një person në Ferizaj

Një person në Ferizaj ka pranuar tretman mjekësor pasi ishte lënduar në vendin e punës.

Lëndohet një punëtor në Termocentralin Kosova A

Një person ka mbetur i lënduar gjatë punës në Termocentralin, Kosova A në Korporatën Energjetike të Kosovës.

Rahovec, një person lëndon gishtërinjtë në fabrikë

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Suharekë, një punëtor lëndoi dorën në vendin e punës

Një burrë ka pësuar lëndime trupore derisa ka qenë duke punuar.

Dy persona pësojnë lëndime në vendet e punës në Rahovec dhe Prizren

Policia e Kosovës ka njoftuar se brenda 24 orëve të fundit, kanë ndodhur dy raste të rrezikut në vendin e punës.