Postet nga: lende narkotike

Arrestohet një shtetas serb në Morinë, i dënuar në Serbi me 9 vjet burg për narkotikë

Policia e Shtetit ka njoftuar se në pikën kufitare në Morinë kanë arrestuar një shtetas serb, 41-vjeçar i cili ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar ...

Bullgaria sekuestron heroinë me vlerë 8.5 milionë euro

Zyrtarët bullgarë të doganës njoftuan se kanë sekuestruar 403 kilogramë heroinë, të zbuluara në një kamion me targa turke, i cili udhëtonte nga Irani drejt Evropës Perë...

Arrestohen dy persona në Lipjan, policia u gjeti lëndë narkotike

Dy persona kanë rënë në pranga të policisë nën dyshimin për përdorim dhe posedim të lëndëve narkotike. 

Policia e Shtetit zbulon lokalin që po përdorej për shitje droge e lojëra fati, arrestohet 56 vjeçari

Një 56 vjeçar është arrestuar nga a e njësive policore të Policisë së Korçës gjatë ditës së sotme në një operacion të koduar “Mix”. 

Babë e bir kapen në pikën doganore në Malin e Zi, dyshohej se po dërgonin 300 kilogramë narkotikë në Austri

Policia e Shtetit ka njoftuar se 300 kilogramë lëndë narkotike të llojit kanabis sativa janë identifikuar dhe sekuestruar pas një bashkëpunimi mes institucioneve të sigurisë së Shqipërisë dhe ...

Plani taktik i Policisë - tre të arrestuar, armë, para dhe narkotikë të sekuestruara  

Një plan taktik i Policisë së Kosovës ka rezultuar me arrestimin e tre të dyshuarve për trafikim me lëndë narkotike dhe konfiskimin e një sasie të kë...

Lezhë, asgjësohen mbi 400 bimë kanabis

Policia e Shtetit ka asgjësuar 436 bimë narkotike kanabis sativa që u gjetën të kultivuara në fshatrat Fregen dhe Gjobardhaj, në Lezhë.

Policia e Kosoves

Policia ndaloi një veturë me targa të huaja në Fushë Kosovë, gjeti sasi droge që dyshohet si kokainë

Një veturë me targa të huaja është ndaluar në një pikë kontrolli nga ana e Policisë së Kosovës.