Postet nga: LDK

Abdixhiku: Përgjegjësi e popullistëve në pushtet që Kosova humbi marrëveshje finale e me njohje në qendër të saj

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, me bashkëpunëtorë gjatë ditës ka qëndruar në Podujevë me rastin e 33-vjetorit të themelimit të degës së partisë në kë...

Mashtrim, humbje historike: Reagimi i opozitës ndaj Kurtit për marrëveshjen në Ohër

Partitë opozitare në Kosovë, Partia Demokratike e Kosovës (PDK) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), e kanë kritikuar kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, për arritjen e ...

Haziri: Dialogu me politikën e Kurtit është në regres

Lutfi Haziri nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), i pyetur për pritshmëritë nga takimi në Ohër në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, ...

Shqipe Mjekiqi Sadiku konfirmon dorëheqjen nga pozita e nënkryetares së LDK-së

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shqipe Mjekiqi Sadiku ka konfirmuar raportimet e disa ditëve më parë se ka dhënë dorëheqje nga ky post.

Abdixhiku takohet me ambasadorin e SHBA-së, flasin për dialogun Kosovë – Serbi

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku ka pritur në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, me të cilin ka biseduar për ...

LDK e quan dokument të dështuar Strategjinë e re të energjinë 2022- 2031

Lidhja Demokratike e Kosovës ka adresuar kritika ndaj Qeverisë Kurti për hartimin dhe miratimin e Strategjisë së re të energjisë, 2022-2031 e cila u miratua dje në Kuvend ...

Abdixhiku flet për takimin Kurti – Vuçiq: E rrezikshme dhe lëshim i madh

Në kuadër të ciklit debutues e diskutues “LDK ju dëgjon”, si dhe me rastin e 33 vjetorit të themelimit të LDK-së në Gjilan, kryetari, Lumir Abdixhiku ka diskutuar më ...

Abdixhiku: Kemi humbur një momentum për marrëveshje përfundimtare

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovë, Lumir Abdixhiku, tha se konsideron që Kosova ka humbur një momentum të rëndësishëm për një marrëveshje përfundimtare me ...