Postet nga: LDK

19 vjet nga vrasja e Xhemajl Mustafës, kryetari i LDK-së kërkon zbardhjen e vrasjes së tij

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton veprimtarin Xhemajl Mustafa në 19 vjetorin e vrasjes së tij.

Selmanaj: LDK dhe VV ende nuk kanë vendosur se kush do të jetë ministër i Brendshëm

 

Selmanaj: Në qeverinë e re, MAP do të bashkohet me MPB-në dhe MAPL-në

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nga legjislatura e kaluar, Driton Selmanaj ka thënë se në qeverinë e ardhshme do të ketë bashkim të Ministrisë së Administratë...

Mustafa: As për ambicie të mia nuk e kushtëzoj koalicionin me LVV-në

Posti i Presidentit dhe pozitat e tjera nuk priten të jenë pikë thyese për koalicionin e mundshëm LDK-LVV.

LDK nuk është pishman që nuk hyri në listë të përbashkët me LVV-në

LDK nuk është pishman që nuk hyri në listë të përbashkët me LVV-në

Isa Mustafa, kryetar i Lidhjes Demokratike të Kosovës beson se ka gjasa që partia e tij dhe Lëvizja Vetëvendosje të kishin marrë më shumë vota nëse ...

LDK mohon që kërkoi 7 ministri nga VV

Zëdhënësi i LDK-së dhe kandidati për deputet, Besian Mustafa, ka mohuar që kjo parti ka kërkuar shtatë ministri nga Lëvizja Vetëvendosje në negociatat ...

Takimet ‘pezull’ të LDK dhe VV-së në nivel të liderëve

7 nëntori ka qenë data e fundit që kur Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës janë takuar për të diskutuar për harmonizimin e planprogramit ...

Vdes kryetari i degës së LDK-së në Graçanicë

Lidhja Demokratike e Kosovës ka njoftuar se pas një sëmundjeje të rëndë ka vdekur kryetari i degës së kësaj partie në Graçanicë, Imri Ajeti.