Postet nga: LDK-LVV

Isa Mustafa i kërkon Albin Kurtit ta heq tarifën 100 për qind

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa i është kthyer përsëri diskutimit për heqjen e tarifës prej 100 për qind ndaj mallrave serbe e ...

Ende pa marrëveshje, LDK vazhdon ta kërkojë pozitën e kryetarit të Kuvendit

Ka përfunduar mbledhja e kryesisë së LDK-së, ku përsëri qëndrimet janë të njëjta, barikadim në kërkesën e saj, që të ketë pozitën ...

Kurti: Jam i gatshëm të takohem përditë me LDK-në

Sot është mbajtur mbledhja e parë me Qendrat e Lëvizjes Vetëvendosje për vitin 2020, ku mori pjesë edhe kryetari Albin Kurti.

Kurti thotë se 2019 do të mbyllet pa marrëveshjen LVV-LDK

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në Këshillin e Përgjithshëm të partisë së tij ka bërë të ditur se viti 2019 do të mbyllet pa ...

VV uron LDK-në në 30 vjetorin e themelimit

Lëvizja Vetëvendosje ka uruar Lidhjen Demokratike të Kosovës në 30 vjetorin e themelimit.

Reagimi i Vjosa Osmanit për fotografinë me Albin Kurtin

Gjatë ditës së sotme kryetari i LVV-së, Albin Kurti dhe nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani kanë kryer procedurat e regjistrimit të tyre si deputet të Kuvendit të Kosovë...

Kurti dhe Mustafa takohen sot

Drejtuesit e Vetëvendosjes dhe LDK-së, Albin Kurti dhe Isa Mustafa, janë dakorduar që të takohen sot gjatë ditës për të biseduar në lidhje me mundësinë e ...

Palmer: Populli zgjodhi partitë me parime kundër korrupsionit dhe për zhvillim ekonomik

Përfaqësuesi Special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka mbajtur një fjalim gjatë qëndrimit në Kosovë.