Postet nga: LDK-AAK

LDK i "dorëzohet" AAK-së për Autostradën e Dukagjinit

Kabineti qeveritar i udhëhequr nga Avdullah Hoti e ka futur në buxhet për vitin 2021 projektimin e Autostradës së Dukagjinit, për të cilën kishin shprehur kundë...

Zëdhënësi i PDK-së e akuzon koalicionin LDK-AAK për tradhti në rastin e liqenit të Ujmanit

Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi përmes një shkrimi në ‘Facebook’ ka akuzuar LDK-në dhe AAK-në për tradhëti, në lidhje me marrëveshjen ekonomike të ...

Me sytë kah PDK, koalicioni LDK-AAK po përballet me telashe

Dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka nxjerrë në pah mospajtimet ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës pë...

Koalicioni LDK-AAK ia beson punët e jashtme të dënuares nga gjykata themelore

Nga marrëveshja për koalicion mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ministria e Punëve të Jashtme ...

Ministritë që pritet t'i udhëheq AAK-ja

Dikastere shumë të rëndësishme në ekzekutivin e ardhshëm pritet t'i udhëheqë partia e Ramush Haradinajt.  Sipas marrëveshjes,  AAK do t’i ketë nën udhë...

Arrihet marrveshja mes LDK-së dhe AAK-së, partia e Ramush Haradinajt merr katër ministri

Është arritur marrëveshja për koalicion në mes LDK-së dhe AAK-së.

Pal Lekaj i bindur: Autostrada e Dukagjinit duhet dhe do të bëhet

Formimi i mundshëm i një koalicioni qeverisës mes Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) dhe Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), ka ndezur dritë...

A do e plotësoj LDK kushtin e AAK-së për Autostradën e ‘Dukagjinit’?

Autostrada e ‘Dukagjinit’ është përsëri pjesë e diskutimeve ndërmjet partive politike.