Postet nga: Lars-Gunnar Wigemark

Presidentja Osmani me shefin e EULEX-it flasin për zhvillimet e fundit në veri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur sot në takim shefin e EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit në veri të vendit ...

Pas sulmit ndaj policëve në veri, EULEX-i do t'i shtojë patrullimet

Njësia policore e Stacionit Policor për Mbikëqyrjen e Kufirit në Zubin Potok është sulmuar sot me armë zjarri.

EULEX-i i dhuroi 10 automjete misionit këshillues të BE-së në Ukrainë (FOTO)

Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë ka përcjellur nisjen e konvojit me 10 automjete të EULEX-it për Ukrainë, të cilat do t’i dhurohen ...

Kurti takon shefin e EULEX-it, diskutojnë detajet për ardhjen e 92 pjesëtarëve të xhandarmërisë

Vendosja e përkohshme në Kosovë e njësisë policore të specializuar rezervë të forcës policore shumëkombëshe, Forca Evropiane e Xhandarmërisë (EUROGENDFOR), ishte tema e takimit ...

Wigemark: EULEX vazhdon të patrullojë dhe vëzhgojë situatën në veri të Kosovës

Shefi i Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Lars-Gunnar Wigemark, ka thënë se situata në dy pikat kufitare, Jarinjë dhe Bërnjak, është ...

Konjufca takon shefin e EULEX-it: stabiliteti politik dhe zbatimi i ligjit

Kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca priti sot në takim Shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Lars-Gunnar Wigemark.

Kurti takoi shefin e EULEX-it, Lars Gunnar Wigemark

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot në takim shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit (EULEX), Lars Gunnar Wigemark.

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale takohet me shefin e EULEX-it

Kryeprokurori i Prokurorisë Speciale të Kosovës, Blerim Isufaj, ka zhvilluar takim me  shefin e Misionit të Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit në Kosovë (EULEX), Lars-Gunnar Wigemark.