Postet nga: Lajçak

Lajçak: Do të ishte joprofesionale të vendosja harta tjera

Përfaqësuesi i posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë se një zyrtar i BE-së mund të përdor hartat ...

Lajçak të hënën vjen në Kosovë

Mirosllav Lajçak, përfaqësues i Posaçëm i Bashkimit Evropian për Dialogun Beograd – Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit, do ta vizitojë Ballkanin Perëndimor ...

Në Bruksel diskutohen pensionet dhe kadastri, nuk ka përafrim të qëndrimeve

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka njoftuar se sot me ndërmjetësim të Emisarit Special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, delegacioni i Kosovë...

Haradinaj i thotë Lajçakut se Kosova do marrëveshje me Serbinë me njohje reciproke

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Miroslav Lajçak, me ...

Lajçak pas takimit në Bruksel: Për herë të parë u diskutua për marrëveshjen gjithëpërfshirëse

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak ka thënë se në takimin e sotëm në Bruksel me liderët kanë konfirmuar ...

Lajçak e quan produktiv takimin e ekspertëve Kosovë - Serbi

I emëruari i Posaçëm i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se bisedimet e dy ditëve të kaluara në Bruksel ...