Postet nga: Lajçak

Lajçak sërish në takim me Kurtin

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Moroslav Lajçak, ka arritur në ndërtesën e qeverisë së Kosovës, ku pritet të takohet ...

A mund të jetë bashkërendimi BE-ShBA shpëtim për dialogun Kosovë-Serbi?

BE dhe ShBA janë përsëri pjesë e të njëjtit ekip, por a është ky fakt i mjaftueshëm për ta shpëtuar dialogun nga të metat ...

Lajçak dhe Palmer takim sot me presidentin e Serbisë, Vuçiq

Pas vizitës në Kosovë, i dërguari i Bashkimit Europian për dialogun Kosovë-Serbi Miroslav Lajçak dhe përfaqësuesi Special i Departamentit të Shtetit për ...

Kurti pas takimit me Lajçak e Palmer: Dialogu duhet të jetë i drejtë e parimor

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në takimin e sotëm me zëvendës-ndihmës sekretarin e shtetit amerikan, Matthew Palmer dhe të dërguarin e Bashkimit Evropian pë...

Kurz takohet me Lajçak, flasin për dialogun Kosovë - Serbi

Kancelari austriak, Sebastian Kurz është takuar sot me emisarin special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë - Serbi, Miroslav Lajçak, me të cilin ndër të tjera kanë ...

Presidentja e Komisionit Evropian ka biseduar me Vuçiqin për dialogun Kosovë-Serbi

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen gjatë një takimi në Bruksel me presidentin e Serbisë Aleksandar Vuçiq ka biseduar edhe për dialogun Kosovë – Serbi. 

Lajçak: Dialogu i rëndësishëm për aspiratat evropiane të Kosovës e Serbisë

Përfaqësuesi i Posaçёm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pasi ka përfunduar vizitën treditore në Kosovë thotë t’i ketë ...

Haradinaj: Dialogu me Serbinë duhet të përfundojë me njohjen reciproke

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka takuar sot edhe liderin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush ...