Postet nga: Lajçak

Abdixhiku në takim me Lajçakun: Procesi i dialogut duhet të përfundojë me njohje reciproke

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera ...

Haradinaj takohet me Lajçak, tregon se çka biseduan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, njëherësh edhe deputet i këtij subjekti opozitar, tha se ka zhvilluar takim me pë...

Lajçak: Çështja e personave të zhdukur është urgjente

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka vizituar Qendrën Burimore të ...

Krasniqi takon Lajçakun, kërkon që dialogu me Serbinë të mbyllet me njohje reciproke

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, ka zhvilluar takim me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale ...

Lajçak tregon detaje nga takimi me presidentin serb Vuçiq

Përfaqësuesi Special i Bashkimi Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Mirosllav Lajçak, ka takuar sot presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Krasniqi tregon detaje për takimin me Lajçakun dhe Escobarin

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mbështet dialogun për një marrëveshje me njohje të ndërsjellë pa cenuar sovranitetin shtetëror, integritetin territorial dhe rendin kushtetues.

Dyfishim i përpjekjeve diplomatike - Lajçak e Escobar në Kosovë

Vizita në Kosovë e Gabriel Escobar dhe Mirosllav Lajçakut, që fillon të hënën, shihet si një sinjal për përpjekjet e koordinuara SHBA-Evropë për të ...

Kurti: Nuk ka datë të caktuar për takimin e radhës me presidentin serb

I dërguari i Bashkimit Evropian për bisedimet Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, po vazhdon vizitën disaditëshe në Prishtinë prej nga do të shkojë edhe në Beograd, ...