Postet nga: Lajçak

Escobar e Lajçak nisin vizitat në Serbi e Kosovë

I dërguari i posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe ai i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, pritet të ...

Paralajmërohet vizitë e Lajçakut dhe Escobarit në Kosovë dhe Serbi javën tjetër

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Miroslav Lajçak dhe i dërguari i posaçëm i SHBA-së pë...

Lajçak: Kjo javë ka qenë e gjitha rreth dialogut, përgatitjet dhanë rezultat

I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është shprehur se kjo javë ka qenë e gjitha rreth dialogut mes dy vendeve.

Takimi i sotëm Kurti - Vuçiq në Bruksel, kjo është agjenda

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sot pritet të zhvillojnë takimin e nivelit të lartë në Bruksel në kuadër të dialogut ...

Abdixhiku në takim me Lajçakun: Procesi i dialogut duhet të përfundojë me njohje reciproke

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në takim Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera ...

Haradinaj takohet me Lajçak, tregon se çka biseduan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, njëherësh edhe deputet i këtij subjekti opozitar, tha se ka zhvilluar takim me pë...

Lajçak: Çështja e personave të zhdukur është urgjente

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, ka vizituar Qendrën Burimore të ...

Krasniqi takon Lajçakun, kërkon që dialogu me Serbinë të mbyllet me njohje reciproke

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës Memli Krasniqi, ka zhvilluar takim me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi dhe çështje të tjera rajonale ...