Postet nga: Lagjja Ulpiana

Erërat e forta në kryeqytet, dëmtohet një veturë nga rrëzimi i një peme - VIDEO

Erërat e forta nga dita e djeshme kanë bërë që një pjesë e një peme në lagjen ‘Ulpiana’ të thyhet dhe bie në tokë.

Renovimi i ‘Soliterëve’ në Ulpianë pritet të përfundojë në pranverën e vitit 2022

Në muajin mars të  këtij viti, Komuna e Prishtinës ka prezantuar planin për renovimin e 'Soliterëve’ në lagjen ‘Ulpiana’.

Prishtinë, arrestohet vozitësi pasi goditi këmbësorin

Dje rreth orës 12:30 në lagjen ‘Ulpiana’ në Prishtinë është arrestuar një vozitës i cili nga pakujdesia kishte goditur një këmbësor.

Prishtinë, barnatorja në lagjen 'Ulpiana' përfshihet nga zjarri

Barnatorja 'Rexall' në lagjen Ulpiana është përfshirë nga zjarri.

Prokuroria jep detaje rreth rastit të gruas që u gjet e vdekur në ‘Ulpianë’

Një grua është gjetur sot në mëngjes e vdekur afër një ndërtese në lagjen “Ulpiana” në Prishtinë.

Këmbësori goditet nga vetura në lagjen 'Ulpiana'

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi është goditur nga një veturë në rrugën “Bulevardi i Dëshmorëve” në Prishtinë.

Llamarina Bie nga një Ndërtesë në ‘Ulpianë’

Nga një ndërtesë në "Ulpianë" afër tre rrokaqiejve kanë rënë sot pjesë të llamarinës.

Zjarr në Marketin “Maxi” në “Ulpianë”

Zëdhënësja e policisë Florie Ahmeti e konfirmoi rastin per KALLXO.com ku tha se nuk ka te lenduar