Postet nga: Labinot Gruda

Skandali i 2 milionëshit, Gjykata merr vendim të ri ndaj të dyshuarve

Gjykata e Prishtinës, ka marrë vendimi me të cilën iu ka vazhduar masën e paraburgimit prej 30 ditëve, dy të dyshuarve, Labinot Gruda dhe Kadri Shala, pë...

Rrëfimi i Kadri Shalës për skandalin e 2 milionëve

Pasditen e së mërkurës së javës së kaluar, përmes një konference të jashtëzakonshme për media, ministrja e financave Hykmete Bajrami njoftoi opinionin për ...

Afera 2 milionëshe, sqarohen nga Thesari i Shtetit

 

Kjo është 'Selia qendrore' e kompanisë ku u transferuan 2 milionë euro - VIDEO

Gjykata Themelore në Prishtinë ka vendosur një muaj paraburgim për të dyshuarin kryesor që ka bërë transferimin e mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Kosovës në një ...

Dosja e hetimeve, 2 milionët u transferuan me katër transaksione

Sipas dosjes së Gjykatës për caktimin e masës së paraburgimit prej 30 ditësh, ndaj të dyshuarit Labinot Gruda, të siguruar nga KALLXO.com, ai dyshohet se ka ...

Shpjegimi i Labinot Grudës për ngjarjen e 2 milionëve

KALLXO.com ka siguruar dosjen nga Gjykata lidhur me rastin e të dyshuarit për trasnferimin e 2 milionë eurove nga Thesari i shtetit në llogari të një biznesi privat. Në ...

Drejtori i Drenasit, i liruar nga detyra, flet për KALLXO.com

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, ka njoftuar se ka liruar nga detyra drejtorin për Buxhet e Financave, Labinot Gruda, pas kërkesës së këtij ...

Lladrovci liron nga detyra një drejtor

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka liruar nga detyra drejtorin për Buxhet e Financave Labinot Gruda, bëhet e ditur përmes një komunikate për ...