Postet nga: la liga

Zyrtare: La Liga pezullohet në afat të pacaktuar

Futbolli spanjoll ishte parashikuar që të fillonte me 3 prill, pas vendimit të marrë nga La Liga dhe Federata E Futbollit e Spanjës, por pas përhapjes së madhe të ...

Zyrtare: La Liga pezullohet për 2 jave

Edhe zyrtarisht ndeshjet futbollistike në Spanjë nuk do të luhen për dy javë, shkaku i coronavirusit.

Zyrtare: Në La Liga do të luhen ndeshjet 2 javë pa praninë e tifozëve, shkaku i Coronavirusit

Federata Spanjolle e Futbollit, ka njoftuar se futbolli spanjoll do të luhet për 2 javë me dyer të mbyllura shkaku i Coronavirusit.

Atletico Madrid – Sevilla përfundon pa fitues (VIDEO)

Atletico Madrid dhe Sevilla, i kanë ndarë pikët duke barazuar me rezultat 2-2, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në La Liga.

Rrebesh golash në ndeshjen Atletico  Madrid – Sevilla (VIDEO)

Ka përfunduar 45 minutëshi i parë në ndeshjen Atletico Madrid – Sevilla, me katër gola të shënuar, ndeshje e vlefshme për xhiron e 27-të në La Liga.

Aletico Madrid fiton me përmbysje ndaj Villarrealit (VIDEO)

Atletico Madrid ka fituar me përmbysje nda Villarrealit me rezultat 3-1, neshje e vlefshme për xhiron e 25-të në La Liga.

Sevilla mposht Getafen dhe kalon në vendin e tretë (VIDEO)

Sevilla ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Getafes me rezultat 3-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 25-të në La Liga.

Spanjë, ndeshja e futbollit shtyhet shkaku i zjarrit në deponinë e bërllokut

Ndeshja mes Eibarit dhe Real Sociedadit, e vlefshme për xhiron e 24-të në La Liga, është shtyrë për shkak të cilësisë së keqe të ajrit afër ...