Postet nga: la liga

Reali lider i ri i La Ligas (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar një fitore të lehtë ndaj Espanyolit me rezultat 2-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në La Liga.

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Barcelona (FOTO)

Diego Simeone dhe Ernesto Valverde i kanë bërë publike formacionet zyrtare për ndeshjen e sotme ndërmjet Atletico Madridit dhe Barcelonës, që luhet në kuadër të ...

Sevilla mposht Valladolidin dhe i afrohet kreut të tabelës (VIDEO)

Sevilla ka shënuar një fitore të vështirë si mysafir ndaj Valladolidit me rezultat 1-0, ndeshje e vlefshme për xhiron e 14-të në La Liga.

Barcelona fiton me përmbysje ndaj Leganesit (VIDEO)

Barcelona ka shënuar një fitore mjaft të vështirë ndaj Leganesit me rezultat 2-1, në kuadër të xhiros së 14-të në La Liga.

Levante shënon fitore të lehtë ndaj Barcelonës (VIDEO)

Levante e ka mposhtur Barcelonën me përmbysje me rezultat 3-1,  në kuadër të xhiros së 11-të në La Liga.

Real Madrid mposhtet nga Mallorca dhe e humb vendin e parë në La Liga (VIDEO)

Real Madrid ka pësuar humbje me rezultat 1-0, nga Mallorca, në kuadër të xhiros së nëntë në La Liga.

Atletico Madrid dhe Valencia i ndajnë pikët (VIDEO)

Atletico Madrid dhe Valencia, i kanë ndarë pikët, duke barazuar me rezultat 1-1, ndeshje e vlefshme për xhiron e nëntë në La Liga.

Real Madrid e mposht Granadan dhe e ruan kreun e tabelës (VIDEO)

Real Madrid ka shënuar fitore të lehtë ndaj Grandas me rezultat 4-2, në kuadër të xhiros së tetë në La Liga.