Postet nga: Kymete Kicaj

Gjykimi i gruas së akuzuar për shtytje në vrasjen e burrit të saj, regjistruesi i pamjeve të kamerave dërgohet për ekzaminim në AKF

Gjykata e Prizrenit ka marrë vendim që të dërgohet regjistruesi i pamjeve të kamerave (DVR), në Agjencinë Kosovare të Forenzikës për ekzaminim. Ky zhvillim vjen në kuadë...

Gjykata e Prizrenit miraton kërkesat për sigurimin e provave në rastin e doganierëve të akuzuar për rastin me 80 mijë kg kontrabandë me duhan

Gjykata e Prizrenit ka aprovuar kërkesën e mbrojtësve për sigurimin e kërkesave dhe urdhëresave në rastin ndaj nëntë doganierëve dhe të tjerë...

E akuzuara për shtytje në vrasjen e burrit të saj ballafaqohet me rrëfimin e dëshmitarit në gjykatë

Gruaja e akuzuar për shtytje në vrasjen e burrit, Resmije Bytyqi, bashkë me dy kushërinjtë e saj Murat e Reshat Ademi dhe Fadil Fetiu, janë ulur përsë...

Shpërthimi nga i cili vdiq një polic dhe u plagosën tre të tjerë, Gjykata shpalli fajtorë Iran Badallin e Arben Gashin

Gjykata e Prizrenit e ka dënuar me 12 vjet burg Iran Badallin për rastin e shpërthimit me eksploziv në Zhur, nga i cili vdiq një polic dhe u ...

Foto: KALLXO.com

Shtyhet gjykimi ndaj gruas së akuzuar për nxtije në vrasjen e burrit të saj

Seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së Abedin Bytyqit në Gjykatën e Prizrenit është shtyrë për shkak të mungesës së dy ekspertëve.

Vrasja në Suharekë, kthehet për herë të tretë gjykimi

Pas më shumë se 7 vite nga vdekja e Abedin Bytyqit, të akuzuarit Murat Ademi, Resmije Bytyqi, Reshat Ademi e Fadil Fetiu për të tretën herë po ballafaqohen pë...

Shpërthimi në Zhur, ku u vra një polic, i akuzuari e quan rastin "montazh", kërkon drejtësi

Iran Badalli dhe Arben Gashi, të akuzuarit për rastin që ka rezultuar në vdekjen e një polici dhe plagosjen e dy të tjerëve në incidentin e janarit të ...

Mungojnë të akuzuarit, shtyhet gjykimi për vrasjen e Abedin Bytyqit në Suharekë

Në mungesë të të akuzuarve në Gjykatën e Prizrenit ka dështuar që të mbahet seanca për vrasjen e Abedin Bytyqit, në fshatin Peqan të Suharekës më 2016.