Postet nga: Kuvendi Komunal

Mbledhja e Kuvendit të Kryeqytetit, LVV dhe AAK nuk marrin pjesë

Kuvendi i Komuës së Prishtinës sot po mban mbledhjen e rregullt me disa pika të rendit të ditës, derisa seanca është bojkotuar nga partitë opozitare LVV dhe ...

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Leposaviqit mbahet në një shkollë në Bistricë

Seancë e jashtëzakonshme e Kuvendit Komunal të Leposaviqit është mbajtur këtë të enjte.

Pushteti në Prishtinë rikthen aksionarët në Ndërmarrjet Publike, anulon vendimet e opozitës

Me 27 vota për dhe një abstenim, asamblistë nga pozita dhe dy vota nga opozita, anuluan sot në seancën e kuvendit komunal të Prishtinës, vendimin për shkarkimin ...

Asamblistja e LVV-së në kryeqytet Berna Saraçi i bashkohet PDK-së

Asamblistja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje në kryeqytet, Berna Saraçi i është bashkuar grupit të Partisë Demokratike të Kosovës.

Prishtina 2023

Raporti për shfrytëzimin e banesave sociale në kryeqytet, ato në ‘Breg të Diellit’ nxisin polemika

Kuvendi Komunal i Komunës së Prishtinës në një seancë të jashtëzakonshme ka shqyrtuar raportin e komisionit për verifikimin e shfrytëzimit dhe statusit të banesave sociale ...

Komuna e Prishtinës do mbajë mbledhje të jashtëzakonshme në mbështetje të Ukrainës

Komuna e Prishtinës të premten (24 shkurt) do mbajë mbledhje të jashtëzakonshme të Kuvendit Komunal në mbështetje të popullit ukrainas.

Jep dorëheqje asamblisti i LVV-së në Prishtinë, Arbër Vokrri

Asamblisti nga radhët e LVV-së në Prishtinë, njëherësh zëvendësministër i Administrimit të Pushtetit Lokal, Arbër Vokrri, ka dhënë dorëheqje nga pozita ...

Përparim Rama: Jemi në bisedime për blerje të 50 minibusëve për lidhje të fshatrave me kryeqytetin

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka deklaruar se Komuna e Prishtinës është duke negociuar me Bankën Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) blerjen e 50 ...