Postet nga: Kuvendi i Kosovës

PDK kërkon nga Kurti shkarkimin e Donika Gërvallës - VIDEO

Shefi i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Ableard Tahiri ka mbajtur konferencë për media pas përplasjes së tij në seancën e Kuvendit të Kosovë...

Besnik Tahiri dhe Arben Vitia me mospajtime për vaksinat dhe faljen e borxheve të bizneseve

Besnik Tahiri, kryetar i Grupit Parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, tha se sot janë bërë 45 ditë prej kur Albin Kurti është kryeministër ...

Sot mbahet seanca e Kuvendit, diskutohet për arsimin dhe për rrymën në veri

Kuvendi i Kosovës do të mblidhet sot në seancë plenare.

Deputet i Kuvendit të Kosovës, me vetëm 4 vjet shkollim fillor (DOKUMENT)

Deputeti i komunitetit Rom, Fadil Gashi, ka fituar mandatin e deputetit në zgjedhjet e jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës 2021, ani pse ai ka deklaruar se ka të kryer ...

Deputetja Ganimete Musliu, e shpreh dashurinë ndaj partisë edhe në të dhënat personale (FOTO)

Deputetja Ganimete Muliu, e shpreh dashurinë ndaj partisë edhe në të dhënat personale

Guvernatori i BQK-së takohet me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca

Kryetari i Kuvendit, Galuk Konjufca ka zhvilluar sot takim me Guvernatorin e Bankës Qendrore të Kosovës, Fehmi Mehmeti për të diskutuar zhvillimet në sektorin e ekonomisë.

Profesorët e zgjedhur deputetë do të pezullojnë punën në universitete

11 profesorë të Universitetit të Prishtinës të cilët janë zgjedhur deputetë të Kuvendit të Kosovës do të duhet të pezullojnë punën e tyre në këtë institucion.

Nesër mblidhet Kryesia e Kuvendit

Kryesia e Kuvendit të Kosovës nesër nga ora 10:00 do të mbajë mbledhje.