Postet nga: Kuvendi i Kosovës

LIVE – Nis seanca plenare e Kuvendit të Kosovës

Me rreth 35 minuta vonesë, ka nisur seanca e parë plenare e Kuvendit të Kosovës, pas konstituimit të legjislaturës së tetë në seancën e 22 marsit.

Kuvendi mban nesër seancë, këto janë pikat e rendit të ditës

Nesër prej 10:00, Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare.

Cramon thirrje deputetëve: Vendosni interesin e Kosovës para interesit personal dhe të partisë

Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Europian, Viola von Cramon, u ka bërë thirrje deputetëve të Kuvendit të Kosovës që të vendosin interesin e Kosovës para ...

Abazoviq uron kryeparlamentarin Konjufca

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka pranuar letër urimi nga zëvendëskryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq.

Kryesia e Kuvendit vendos për ndarjen e Komisioneve, nuk diskutohet për seancën e zgjedhjes së presidentit

Mimoza Kusari- Lila tha se gjatë kësaj mbledhje të Kryesisë së Kuvendit u bë ndarja e Komisioneve parlamentare në bazë të rezultatit të zgjedhjeve.

Kryesenatorja italiane Casellati, uron kryeparlamentarin Konjufca

Kryetarja e Senatit të Italisë, Maria Elisabetta Alberti Casellati, ka uruar kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca, me rastin e zgjedhjes së tij në krye të Kuvendit.

Në Kuvend për të kërkuar drejtësi

Deputetja e zgjedhur nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Vasfije Krasniqi-Goodman, thotë se do të luftojë për drejtësi dhe thyerjen e stigmës ndaj viktimave të ...

Qeveria Kurti 2 vetëm një votë më shumë se Qeveria Kurti 1

Qeveria Kurti 2, e cila sapo u votua në Kuvendin e Kosovës, ka vetëm një votë më shumë se Qeveria Kurti 1.