Postet nga: Kuvendi i Kosovës

Ministri Murati: Po na kritikojnë njerëzit që e kanë sjellë borxhin publik në rreth 2.4 miliardë euro

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës, tha se borxhi publik i Kosovës është përafërsisht 2.4 miliardë.

Ndërpritet seanca e Kuvendit, vazhdon të mërkurën

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës për programin qeverisës do të vazhdojë të mërkurën në ora 11:00.

Ramush Haradinaj akuzon Liburn Aliun: Ti je ka e bon njësoj si Beogradi

Projekti për asfaltimin e rrugës Deçan – Plavë ka shkaktuar përplasje ndërmjet ish kryeministrit Ramush Haradinaj dhe ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu.

Kuvendi mblidhet sërish të enjten

Kuvendi i Kosovës, të enjten, më 20 maj në orën 10:00 do të mblidhet në seancë të rregullt plenare.

Ramush Haradinaj: Ky është një program ideor, nuk i ngjason planit qeverisës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kritikuar programin qeverisës të Albin Kurtit për katër vitet e ardhshme, duke ...

Kadrijaj-Qeverisë: Përvishjuni punës se sa për program, është mision i pamundur

Kuvendi i Kosovës është duke mbajtur seancë të jashtëzakonshme me pikën e vetme të rendit të ditës - Prezantimin e Programit të Qeverisë së Republikës ...

Bajrami: Programi qeverisës i Kurtit është popullist

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Hykmete Bajrami ka thënë se programi i Qeverisë së Albin Kurtit për 4 vitet e ardhshme, është popullist.

Kuvendi shkon në pauzë deri në orën 15:00

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka bërë të ditur se Kuvendi i Kosovës shkon në pauzë deri në ora 15:00, pasi në ora 13:00 është e thirrur ...