Postet nga: Kurti

Ndalimi i kosovarëve nga autoritetet serbe, Kurti: Serbia po kërkon tensione

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar pas mbledhjes së Qeverisë se përmes "veprimeve hakmarrëse dhe idhnake" Serbia po kërkon tensione.

Sulmet kibernetike, hapet qendra shtetërore për trajnime për siguri

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci kanë përuruar qendrën shtetërore për trajnime mbi kibernetikën.

Greqia bashkëpunuese me Kosovën, e palëkundur nga qëndrimi rreth njohjes

Një copëz shpresë se Greqia do ta njoh Kosovën ishte ngjallë në vitin 2023, gjatë kohës kur kryeministri kosovar, Albin Kurti, pati shpeshtuar vizitat zyrtare në Athinë. Por, ...

Borrell planifikon t’i takojë ndaras Kurtin dhe Vuçiqin

Shefi i diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell, tha se në Munih do të zhvillojë takime të ndara me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar ...

Rashiq për ndalimin e përdorimit të dinarit: Qytetarëve do t'u mundësohet të hapin xhirollogari falas

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq ka mbajtur konferencë për media lidhur me rregulloren për operacione me para gatshme të Bankës Qendrore të Kosovës.

Kurti: Së shpejti do të nisin punimet për restaurimin e Rezidencës së Presidentit Ibrahim Rugova

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me zëvendëskryeministren, Donika Gërvalla dhe ministrin e Kulturës, Hajrullah Çeku kanë vizituar sot falijen e ish-presidentit, Ibrahim Rugova.

Kurti falënderon kryeministrin kroat për mbështetjen ndaj Kosovës

Në Davos të Zvicrës kryeministri i Kosovës, Albin Kurti u takua me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq.

Kurti: Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërsi të kufirit me Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se Serbia ka dislokuar sistemet kundër-ajrore në afërti të kufirit me Kosovën.