Postet nga: Kurti

Dy zyrtarët e PDK-së përdorën deklaratën e cunguar të Kurtit që ia shtrembëronte qëndrimet

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës, Adri Nurellari, gjatë një emisioni televiziv të hënën lëshoi një audio-deklaratë të kryeministrit Albin Kurti i cili ...

Kurti informon Begajn për marrëveshjen e Ohrit

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj priti në një takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin me të cilin bisedoi rreth negociatave të zhvilluara së fundmi në Ohër mes ...

Kurti takon Ambasadorët e QUINT-it

Kryeministri i vendit, Albin Kurti në këto momente po zhvillon një takim me Ambasadorët e akredituar në Kosovë.

Takimi i sotëm Kurti - Vuçiq në Bruksel, kjo është agjenda

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sot pritet të zhvillojnë takimin e nivelit të lartë në Bruksel në kuadër të dialogut ...

Dialogu me Serbinë, Kurti: Kosova është konstruktive – njohje reciproke në thelb dhe reciprocitet si princip

Kryeministri i vendit, Albin Kurti tha se sot Kosova është konstruktive, e përkushtuar dhe parimore në dialogun me Serbinë të zhvilluar në Bruksel.

Deutsche Welle: Çfarë fshihet pas tensioneve mes Kosovës dhe serbëve

Tensionet e fundit midis serbëve etnikë dhe autoriteteve kosovare kanë arritur një nivel të rrezikshëm, me Serbinë që kërcënon të dërgojë trupa në territorin e ...

Kurti për 'Guardian': Nga largimi i barrikadave mund të ketë pasoja, duam të jemi të kujdesshëm

Gazeta prestigjioze britanike "The Guardian, i ka kushtuar sot një artikull Kosovës lidhur me zhvillimet e fundit me plot tensione në Veriun e Kosovës. 

Qeveria: Negociata me MCC-në për projektin energjetik më të madh që nga paslufta

Qeveria e Kosovës njoftoi të shtunën se kanë nis negociatat me Korporatën e Sfidave të Mijëvjeçarit (MCC) për projektin i cili, siç është thë...