Postet nga: kuriozitet

Histori prekëse, australiani që e kuptoi se është shqiptar -VIDEO

Josiah Cameroon e ktheu mbiemrin e të parëve, u bë Josiah Shala.

Fëmija me 526 dhëmbë, rasti i vetëm në botë!

Stomatologët indianë nxorën 526 dhëmbë nga goja e një fëmije 7 vjeç, i cili ankohej për dhimbje nofullash duke e quajtur atë rastin e parë të dokumentuar ...

Torta e dasmës më e shtrenjtë në botë

Në Mesjetë, torta u konsiderua bukë e rrumbullakët, e cila ishte e pjekur nga të dyja anët.

Suedia do të paguajë me rrogë gjyshet që kujdesen për nipërit dhe mbesat

Në shumë familje, gjyshet janë ato që kujdesen për fëmijët gjatë kohës që prindërit janë në punë.

10 vjeçarja merr oferta pune nga Google dhe Microsoft

Samaira Mehta është një 10-vjeçare që ka arritur të tërheqë një numër të madh ndjekësish të zhvillimit të saj si një progamere në jetën e ...

Truri i njeriut mund t`i njohë deri në 5 mijë fytyra

Në shohim njerëz të panumërt çdo ditë – nëpër dyqane, në palestër, në televizion si dhe gjatë udhëtimeve.

Hitler kundër Lenin-it: Zgjedhjet në një komunë në Peru janë një përballje historike

Hitler Alba po përpiqet të kërkojë një mandat të ri si kryetar i komunës së Yungar, por përballë ka konkurrencën nga Lenin Vladimir Rodríguez ...

Hoteli më i lirë në botë, një natë kushton më pak se 1 euro

Pa marrë parasysh sa kënaqësi mund të jetë një pushim, kur shikon faturat ‘lodhesh”.