Postet nga: kurban bajrami

Ministri i Drejtësisë viziton Burgun e Sigurisë së Lartë

Ministri i Drejtësisë, Selim Selim së bashku me Kryeimamin e Bashkësisë Islame të Kosovës, Sadri Bajgora dhe Drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Korrektues, Nehat ...

Kolona në kufirin me Shqipërinë

Në festën e Kurban Bajramit, shumë kosovarë janë nisur për në bregdetin e Shqipërisë.

Vizitat familjare për Festën e Bajramit, rrezik i përhapjes së coronavirusit

Mbi 100 raste të reja me coronavirus janë shënuar çdo ditë për gati më shumë se dy javë në Kosovë.

Bajram në pandemi, IKSHP shpjegon rregullat e sjelljes

Nesër besimtarët myslimanë do të kremetojnë  festën  e Kurban Bajramit por për shkak të situatës me pandeminë COVID-19, këtë vit do të festohet më ...

Ceremonia e faljes së namazit të Kurban Bajramit në Xhaminë e Madhe në Prishtinë - 11.08.2019

Sipas vendimit të Qeverisë, namazi i Kurban Bajramit nuk mund të falet

Sot në mbledhjen elektronike të Qeverisë, u morën një sërë vendimesh dhe masash, si luftë ndaj përhapjes së virusit COVID-19.

Agjencia e Ushqimit tregon rregullat për blerjen dhe therjen e kurbanëve për festën e Bajramit

Me rastin e festës së Kurban Bajramit, Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ka bërë thirrje qytetarëve  që  shitblerjen e kafshëve për kurban ta bëjnë ...

Don Lush Gjergji viziton BIK-un: Bamirësit nderojnë Zotin

Me rastin e Festës së Kurban Bajramit, Bashkësinë Islame e ka vizituar Don Lush Gjergji në emër të Ipeshkvisë së Kosovës.

Rektori i UP-së uron Kurban Bajramin: ”Të bëjmë më shumë për të rinjtë”

Rektori i Universitetit të Prishtinës, Marjan Dema ka uruar Kurban Bajramin.