Postet nga: Kupa e Kosovës - basketboll

Këto janë rregullat strikte për tifozët në ‘Final 8’ Kupa e Kosovës në basketboll

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK), ka prezantuar rregullat strikte për tifozët, që do të vlejnë për ndeshjet në “Final 8” Kupa e Kosovës në basketboll.

Trepça fiton Kupën e Kosovës në Basketboll

Klubi nga Mitrovica KB Trepça është shpallur kampione e Kupës së Kosovës në Basketboll.

Sonte finalja e Kupës së Kosovës në Basketboll

Sonte duke filluar nga ora 18:00 në Pejë zhvillohet finalja e Kupës së Kosovës në Basketboll në kategorinë e djemve.

Sonte zhvillohen dy ndeshjet gjysmëfinale në Kupën e Kosovës në Basketboll

Në kuadër të Kupës së Kosovës që po mbahet në qytetin e Pejës, sonte në program janë dy ndeshjet gjysmëfinale.

Sot në program tre ndeshje në kuadër të Kupës së Kosovës në Basketboll

Pas dy ndeshjeve të zhvilluara ditën e djeshme ku Trepça mposhti Rahovecin dhe Peja triumfoi ndaj Prishtinës, sot në kuadër të Kupës së Kosovës ...

Sulmohet autobusi i KB Prishtina, Policia jep detaje

Autobusi i klubit të basketbollit Prishtina është sulmuar nga tifozët e klubit Trepça.

Sonte zhvillohet “El Clasico” i basketbollit në Kosovë

Sonte duke filluar nga ora 20:00 në Pejë na pret “El Clasico” i basketbollit në Kosovë.

Kupa e Kosovës në Basketboll, nga nesër spektakël në Pejë

Nesër në Pejë zhvillohen ndeshjet për Kupën e Kosovës në basketboll.