Postet nga: kupa e botës

Katër kombëtare kërkojnë sonte biletën për Kampionatin Botëror, vëmendja në Portugali

Sonte duke filluar nga ora 20:45 pritet të zhvillohen dy ndeshjet finale për kualifikim në Kampionatin Botëror, Katar 2022.

Kombëtarja e Argjentinës nuk ka pësuar humbje që nga viti 2019, synon Kupën e Botës

Ishte 3 korriku i vitit 2019 kur kombëtarja e Argjentinës pësoi humbjen e fundit. Argjentina u mposht nga Brazili me rezultat 2:0.

Kanadaja kualifikohet në Kupën e Botës pas 36 viteve

Kombëtarja e Kanadës do të jetë njëra prej 32 shteteve që do të marrin pjesë në Kupës e Botës në Katar.

Vlera e futbollistëve të Maqedonisë së Veriut më e vogël se atyre të Kosovës

Kombëtarja e Maqedonisë së Veriut ka shkaktuar befasinë më të madhe në futbollin e kombëtareve, kur të enjten në mbrëmje eliminuan kampionët e Evropës nga ...

VIDEO - Pasi Burak Yilmaz humb penalltinë, tifozi turk gjuan me revole në drejtim të TV-së

Kombëtarja e Turqisë nuk do të shkojë në Kampionatin Botëror që organizohet këtë vit, pasi të enjten në mbrëmje u mposhtë nga Portgualia në fazën ...

Sot zhvillohen ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, këto janë çiftet

Sot në program pos ndeshjeve me karakter miqësor do të zhvillohen edhe ndeshjet kualifikuese për Kupën e Botës, ku pritet të zhvillohen shumë duele interesante.

Shtyhet ndeshja e ‘Play-off’ mes Skocisë dhe Ukrainës për Kupën e Botës

Ndeshja e play-off mes Skocisë dhe Ukrainës është shtyrë, ka njoftuar shtëpia e futbollit botëror, FIFA.

Dalin në shitje biletat për Kupën e Botës

Pas 10 muajve futbollistët më të mirë do të zbarkojnë në fushën e lojës bashkë me kombëtarët e tyre, për të zhvilluar ndeshjet në kuadë...