Postet nga: kukës

Dyshohet se ngacmoi seksualisht dy vajzat e tij dhe ushtroi dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes, Policia e Shtetit arreston burrin

Një 39 vjeçar është arrestuar nën dyshimin për dhunë psikologjike ndaj bashkëshortes e edhe ngacmim seksual ndaj dy vajzave të tyre të mitura.

34 vjeçari nga Peja arrestohet në Shqipëri, ishte në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania

Policia e Shqipërisë ka arrestuar një 34 vjeçar nga Kosova i cili ishte në kërkim ndërkombëtar nga Gjermania.

Vrasja e të riut nga Kukësi, aktakuzë ndaj Dibran Hoxhës dhe katër të tjerëve

Prokuroria Speciale ka ngritur aktakuzë kundër Dibran Hoxhës, i njohur me pseudonimin "Kobra", lidhur me rastin e vrasjes që kishte ndodhur në një lokal të Prizrenit më 03.01.2023, në ...

Marrëdhëniet seksuale në zyrë, 2 vjet burg për ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjici

Në Shqipëri Gjykata e Posaçme dënoi të mërkurën me 3 vjet burgim dhe 5 vjet heqje të së drejtës për të ushtruar funksione publike, ish ...

Ekipi i Kërkim-Shpëtimit nga Kosova nxjerrin dy turistët zviceranë të zënë nga orteku në Kukës

Pas më shumë se 13 orësh kërkim është bërë lokalizimi dhe nxjerrja e dy turistëve zviceranë që i kishte zënë oretku i borës në rajon ...

Prokuroria kërkon 4 vjet e 6 muaj burgim për ish-kryebashkiakun e Kukësit, Safet Gjicin

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme kërkoi sot 4 vjet e gjysëm burgim, dhe 5 vjet heqje të së drejtës për të ushtruar funksione publike, për ...

Priti mbi 400 mijë refugjatë nga Kosova, Kukësi qyteti i parë që ishte nominuar për çmimin Nobel

Kukësi është qyteti i parë ndonjëherë që ishte nominuar për çmimin Nobel në vitin 2000, pasi gjatë luftës në Kosovë priti më shumë se 400 mijë refugjatë.

Mbyllen hetimet për ish-kreun e bashkisë së Kukësit, Safet Gjici

Në Shqipëri, Prokuroria e Posaçme njoftoi të shtunën se ka mbyllur hetimet ndaj ish kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjici, duke e dërguar çështjen për ...