Postet nga: Kukaj

Nata e çmimeve mbylli edicionin e sivjetmë të festivalit ‘Etnofest'

Me ndarjen e çmimeve për më të mirët e edicionit, mbrëmë në Kukaj të Prishtinës është mbyllur edicioni i 9-të i festivalit të arteve dhe kulturë...

Etnofesti, promovohet libri i Bekim Lumit

Aktivitete të shumta janë paraparë të mbahen në ditën e 4-të të festivali të ‘Etnofesti’ që po mbahet në Kukaj të Prishtinës.

Gjithçka shqip, nis sot edicioni i nëntë i Etnofestit

Dhjetëra ekspozita, performacan etno-muzikore,, debate etnologjike, promovim librash, shfaqje filmash dhe teatrale do të përbëjnë programin e edicionit të 9-të të Festivalit të Arteve dhe Kulturës ...

Javën e ardhshme mbahet edicioni i 9-të i ‘Etnofest’

Festivali i Arteve dhe Kulturës tradicionale “Etnofest” do të mbahet nga 20 deri më 25 gusht 2019 në etnokompleksin e fshatit Kukaj në Prishtinë.

FSK neutralizon 40 pjesëtarët e grupit të improvizuar kriminal (Simulim)

Në ditën e gjashtë e ushtrimit fushor ‘Shqiponja 6’, më 9 maj 2018, pjesëtarët e FSK-së së bashku me ushtritë e shteteve aleate kanë pasur për detyrë të neutralizojnë 40 ...

Sfidat që e presin FSK-në në ditën e fundit të ushtrimit fushor 'Shqiponja 6'

Në ditën e gjashtë të ushtrimit fushor ‘Shqiponja 6’, më 9 maj 2018, pjesëtarët e FSK-së së bashku me ushtritë aleate do të dëshmojnë aftësitë për neutralizimin ...