Postet nga: Kujtim Shala

LDK kërkon ta drejtojë dialogun me Serbinë

Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon që të legjitimohet dhe t’i besohet drejtimi i procesit të dialogut me Serbinë.

Kujtim Shala e Glauk Konjufca, Polemikë për Rrëzimin e Qeverisë Mustafa

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Kujtim Shala, i është përgjigjur shefit të grupit parlamentar të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca në kërkesën e këtij të ...

LDK: Tendenca për Shfuqizimin e Speciales, e Rrezikshme

Grupi Parlamentar i LDK-së nuk i ka dhënë mbështetje propozimit për shfuqizimin e Ligjit për Gjykatën Speciale.

Polemikë për Demarkacionin mes Kryeministrit dhe Kujtim Shalës

Kryeministri Ramush Haradinaj ka polemizuar me nënkryetarin e Kuvendit nga radhët e LDK-së, Kujtim Shalën, lidhur me çështjen e votimit të Demarkacionit.

Ministria e Komuna e Prishtinës në Polemika për Objektet e Sportit dhe Kulturës

Në intervistën për emisionin “Jeta në Kosovë”, Ahmeti fajësoi MKRS-në për mosimplementimin e projektit të ndërtimit të ndërtesës së Operas dhe Baletit të ...

Kelmendi: Gëzimin e Medaljes nuk Mund ta Blejë Asnjë Para

“Me Tonin kur jemi kthyer ndoshta prej kampionatit të botës dhe të Evropës rrugës na ka ndodhur që të flasim për financa sa i marrim, mirë...

500 studentë të UP-së, Punë Praktike në Institucione Kulturore

Studentë nga 5 fakultete të ndryshme të Universitetit të Prishtinës do të mund të kryejnë punë praktike me pagesë në institucione të kulturës.

Ulpiana Pritet të Shpallet Park Arkeologjik

Ulpiana pritet të shpallet park arkeologjik nga fundi i vjeshtës, u tha sot gjatë një vizite që ministri i Kulturës, Kujtim Shala, i bëri qytetit antik.