Postet nga: Kujtim Shala

Qeveria Kurti emëroi anëtar bordi njeriun me masa disiplinore

I emëruari i Qeverisë Kurti në bordin e Postës së Kosovës, Kujtim Shala, ka pasur problem me punën e tij gjatë kohës kur ishte pjesë ...

Flet Kujtim Shala (i vërteti): Nuk u kontaktova nga portalet, s’kam lidhje me VV-në

Mbrëmë, Qeveria në detyrë e Kosovës e cila udhëhiqet nga Albin Kurti i Lëvizjes Vetëvendosje emëroi borde të përkohshme në tri Ndërmarrje ...

LDK flet për ofertën e Albin Kurtit

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Kujtim Shala, komentoi sot pasdite ofertën e fundit që kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti i bëri atij të LDK-së, Isa Mustafa, ...

Kujtim Shala: Janë bërë një sërë shkeljesh sot në Kuvend

Kuvendi i Kosovës, ka kaluar nga seanca e jashtëzakonshme në të rregulltën, por për ecurinë e punë së Kuvendit janë bërë akuza për shkelje ...

Dardan Sejdiu shpjegon incidentin me Kujtim Shalën

Deputeti i PSD-së, Dardan Sejdiu ka treguar se në mbledhjen e sotme të Kryesisë së Kuvendit ka pasur një konflikt verbal në mes tij dhe deputetit të LDK-së, Kujtim Shala.

Nënkryetari Haliti takoi Komandantin e Operacioneve Civile të BE-së, Vincenzo Coppola

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti së bashku me nënkryetarët tjerë të këtij institucioni, Kujtim Shala (LDK), Aida Derguti (PSD) dhe Mufera Srbica-Sinik (6+), kanë ...

Kthimi i artefakteve të marra nga Serbia ‘përplas’ ministrin Gashi dhe deputetin Kurteshi

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputeti i VV, Ismajl Kurteshi ka pyetur ministrin e kulturës Kujtim Gashi, për kthimin e artefakteve të cilat ...

Shala nuk e komentoi mungesën e Teuta Rugovës në seancë

Deputeti i LDK-së Kujtim Shala, ka deklaruar se pa një konsensus të gjerë politik askush nuk mund të diskutojë për Kosovën.