Postet nga: Kujtim Shala

Kujtim Shala për Marrëveshjen në Uashington: Askush me askënd nuk është marrë vesh për asgjë

Deputeti nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala, duke folur në lidhje me marrëveshjen e 4 shtatorit në Uashington, ka thënë se atje nuk ka pasur marrëveshje, por ...

Gashi e Shala dalin kundër Isa Mustafës, votojnë projektligjin për UÇK-në

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi dhe nënkryetari i Kuvendit nga kjo parti, Kujtim Shala, kanë dhënë votën për gjatë votimit të Projektligjit pë...

Shefi i kabinetit të Veliut për Vetëvendosjen: A e lypin? Bash kah të enden!

Shefi i Kabinetit  të Ministrisë së Brendshme,  Bajram Gecaj, ka reaguar pas incidentit në mes deputetëve të Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosvës.

Deputetët e LDK-së e mohojnë sulmin ndaj deputetit të Vetëvendosjes

Deputetët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, Kujtim Shala e Doruntinë Maloku- Kastrati, kanë mbajtur një konferencë për media para Kuvendit, ku kanë mohuar akuzat se ...

Deputeti i VV-së: Policia po merret me sulmin ndaj meje nga deputetët e LDK-së

Deputeti i Vetëvendosjes Gazmend Gjyshinca, gjatë një konferencë për media, pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme në Kuvend, pas një incidenti me deputetët e ...

Deputetja e VV-së jep versionin e vet për incidentin në Kuvend me kolegët e LDK-së

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje (LVV), Fitore Pacolli ka thënë se pas mbledhjes së Komisionit për Punë të Jashtme, deputetët e LDK-së, Arben Gashi dhe Kujtim ...

Vjosa Osmani deputetit të LDK-së, "There is a new Sheriff in town"

Deputeti nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala njëherësh nënkryetar i Kuvendit dhe ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj (LDK), janë përfshirë në polemika me ...

Vjosa Osmani nuk merr pjesë në seancën e votimit të Qeverisë Hoti

Ka filluar të mbahet seanca për votimin e Qeverisë së re, por këtë seancë nuk është duke e udhëhequr kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani.