Postet nga: kujtim gashi

Moskthimi i laptopëve, nënkryetari i Komunës së Prizrenit dëshmon në gjykimin e ish-drejtorit Ilir Baldedaj

Kujtim Gashi, nënkryetar i Komunës së Prizrenit, ka dëshmuar sot në gjykimin e Ilir Baldedajt, ish-drejtor i Administratës së Komunës, i cili po gjykohet pë...

Vrasja në “Kobra City”, Gjykata ua vazhdon edhe për dy muaj paraburgimin Dibran Hoxhës dhe shokëve të tij

Kliko këtu, bashkohu në grupin e KALLXO në Viber dhe informohu në kohë reale me lajmet kryesore gjatë ditës

Shkarkohet Kujtim Gashi, drejtor i Agjencisë së Shoqërisë së Informacionit

Me vendim të Qeverisë së Kosovës, është shkarkuar drejtori i Përgjithshëm i Agjencisë së Shoqërisë së Informacionit, Kujtim Gashi.

Totaj emëron nënkryetar personin për të cilin Gjykata Supreme kishte konstatuar shkelje në lirimin e tij nga aktakuza

 

Miratimi i ligjeve, dështimi i Ministrisë së Kulturës në vitin 2021

Ministria e Kulturës Rinisë dhe Sportit ka dështuar të dërgojë në Kuvendin e Kosovës për miratim një sërë projektligjesh që rregullojnë fushën e ...

Supremja konstaton shkelje në aktgjykimin lirues të ish-kryesuesit të Asamblesë së Prizrenit

Gjykata Supreme ka aprovuar si të bazuar kërkesën për mbrojtje të ligjshmërisë të prokurorit të shtetit në rastin e ish-kryesuesit të Asamblesë Komunale të Prizrenit, Kujtim ...

Apeli vërteton aktgjykimin lirues, ndaj Kujtim Gashit

 

Gashi: Buxheti i vitit 2021 është diskriminues, shkoi në komunat ku qeverisin LDK, AAK dhe Nisma

Ish-ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe kandidati për deputet nga radhët e PDK-së, Kujtim Gashi, ka akuzuar Qeverinë në detyrë se janë treguar diskriminues me buxhetin ...