Postet nga: kufiri Kosove Shqiperi

Kurti kujton thyerjen e kufirit Kosovë-Shqipëri: Beteja e Koshares mund të shihet si panoramë e të gjitha betejave

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka kujtuar 24 vjetorin e Betejës së Koshares në të cilën ndodhi edhe thyerja e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Fluks i madh i kosovarëve drejt bregdetit shqiptar

Fundjava e fundit e muajit gusht, po kalon me një fluks të madh automjetesh nga Kosova që i drejtohen bregdetit shqiptar për të kaluar ditët e fundit të ...

VIDEO - Kapen 67 refugjatë ilegalë në kufirin Kosovë – Shqipëri

Policia e Kosovës ka njoftuar se sot gjatë ditës janë kapur rreth 67 refugjatë në Vermicë, të cilët ishin duke e kaluar ilegalisht kufirin Kosovë – Shqipëri.

Arrestimet ‘zhdukën’ ryshfetin, por tregtia Shqipëri-Kosovë ka ende shumë probleme

Rreth dy muaj pas aksionit që solli arrestimin e 58 punonjësve të policisë në dy anët e kufirit, tregtarët në pikën kufitare të Morinës thonë se ...

Tentoi ta kalojë kufirin me kallashnikov, arrestohet nga policia

Policia e Kosovës ka arrestuar dje një shtetas të Shqipërisë pasi kishte gjetur në veturën e tij një kallashnikov.

(FOTO) Masat e reja, kolona e pritje të gjata për të hyrë në Kosovë nga Shqipëria

Masat e reja të Qeverisë kundër COVID-19 po vazhdojnë të shkaktojnë kolona të gjata të automjeteve edhe sot në kufirin Shqipëri-Kosovë.

Për dy orë nga Kosova në Shqipëri hyjnë 8 mijë qytetarë

Fundjava dhe nisja e pushimeve ka bërë që në pikën doganore të Morinës të ketë një fluks të madh automjetesh nga Kosova që hyjnë në Shqipëri ...

Në maj hapet kufiri Kosovë-Shqipëri

Kryeminstri i Shqipërisë, Edi Rama, ka treguar se gjatë muajit maj do të hapet kufiri në mes të Kosovës dhe Shqipërisë.